V Košiciach vzniklo nové Mestské divadlo a sezónu štartuje komédiou

Dobrá správa vo východoslovenskom kraji. Košice sa pýšia novým Mestským divadlom, ktoré otvára dvere dramatickému umeniu v tomto regióne. Divadlo vzniklo s cieľom rozšíriť ponuku kultúrnych zážitkov a poskytnúť miestnym divákom príležitosť vychutnať si kvalitné inscenácie.

17.09.2023 12:00
sex pre pokrocilych Foto:
Lucia Vráblicová a Pavol Topoľský v inscenácii Sex pre pokročilých.
debata

Cieľom novo vzniknutého divadla je neobmedzovať sa len na hosťujúce predstavenia, ale ponúkať i vlastnú tvorbu a pripravovať inscenácie, nie len pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Jeho začiatok však bude spojený s ľahkým komediálnym žánrom.

Hneď na úvod sa na doskách Mestského divadla Košice predstaví Divadlo Nová Scéna hrou „Sex pre pokročilých.“ Herecký koncert dvoch vynikajúcich slovenských hercov, predstavenie, v ktorom sa možno divák spozná a nájde v ňom vlastný život. Dilemy a situácie, ktoré prežívajú bežní ľudia, otázky, ktoré kladú sami sebe. Mierne šteklivý názov tejto hry však nemusí byť prvoplánový a skrýva omnoho viac, ako by divák mohol očakávať.

Pavol Topoľský a Lucia Vráblicová v predstavení... Foto: Robert Tappert
divasdlo nova scena Pavol Topoľský a Lucia Vráblicová v predstavení Sex pre pokročilých.

V hlavných úlohách sa predstavia Alica a Miky (Lucia Vráblicová a Pavoľ Topoľský) 11. októbra o 19.h v Historickej radnici mesta Košice.

amadeus Čítajte viac Salieri nezabil Mozarta, ale Puškin zabil Salieriho? Amadeus sa vracia na javisko

Do konca roka divadlo plánuje predstaviť tituly Štúdia L + S, zábavnú show, ale aj jeden výnimočný hudobný (vianočný) koncert. Mestské divadlo Košice je miestom, kde sa kultúra snúbi so zábavou a obyvateľom a návštevníkom Košíc prinesie množstvo nezabudnuteľných, nie len divadelných zážitkov.

Všetky informácie o predstaveniach, tituloch a vstupenkách sú dostupné na oficiálnej webovej stránke divadla.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice