Bohdalová ukončila divadelnú kariéru, objaví sa však v novom filme. Spoznáte ju?

Česká herečka Jiřina Bohdalová ukončila svoju divadelnú kariéru a na odporúčanie lekára už aktívne nebude pôsobiť v pražskom Divadle Na Jezerce. V piatok to na sociálnej sieti Facebook uviedol riaditeľ divadla Jan Hrušínský, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

09.10.2023 08:00
793-herecka-jirina-bohdalova Foto:
Obľúbená česká herečka Jiřina Bohdalová v Divadle na Jezerce končí.
debata

Hrušínský pripomenul, že Bohdalová do jeho divadla nastúpila v októbri 2005. „Teraz na odporúčanie primára Kardiologického oddelenia Nemocnice Na Homolce s aktívnym hraním v divadle končí,“ napísal. Dodal, že tomuto rozhodnutiu rozumie, keďže hranie v divadle považuje za oveľa náročnejšie než úlohy v televízii či vo filme. Poďakoval sa jej za divadelnú spoluprácu a zaželal mnoho úloh vo filme či televíznych projektoch.

Jiřina Bohdalová s dcérou Simonou Stašovou v...
Jiřina Bohdalová so speváčkou Lucie Bílou na...
+6Posledné predstavenie Lásky paní Katty s...

Počas 18 rokov v Divadle Na Jezerce si Bohdalová zahrala napríklad v inscenáciách Lásky paní Katty, Generálka, Paní plukovníková či Setkání s Jiřinou Bohdalovou. V inscenácii Gin Game ešte minulý rok po boku hereckého partnera Milana Kňažka tancovala rock'n'roll, vyzdvihlo divadlo.

Jiřina Bohdalová stvárňuje hlavnú úlohu vo... Foto: Česká televízia
Svätá, Jiřina Bohdalová Jiřina Bohdalová stvárňuje hlavnú úlohu vo filme Svätá.

Bohdalová sa budúci rok predstaví v hlavnej úlohe v dráme Svatá, ktorú nakrúcala tento rok v lete. Vo filme hrá ženu vo vyššom dôchodkovom veku, ktorá píše knihy o svojom živote v nápravno-výchovnom tábore v Sovietskom zväze a o hrôzach totalitnej moci prednáša na školách. Herečka tento rok oslávila 92. narodeniny a režisér Jiří Strach pri nakrúcaní podotkol, že jej kariéra trvá už 88 rokov.

Bohdalová Čítajte viac Jiřina Bohdalová: Kráľovná filmového úsmevu

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Jiřina Bohdalová