Noc divadiel bude v 30 mestách a obciach po celom Slovensku

Zapojené divadlá pripravujú nielen predstavenia, ale aj prehliadky zákulisia, kvízy, inscenované čítania, výstavy a ďalšie aktivity.

04.11.2023 16:00
Divadlo Jána Palárika Trnava Foto: ,
Do Noci divadiel 2023 sa zapojí aj Divadlo Jána Palárika v Trnave.
debata

V tridsiatich mestách a obciach po celom Slovensku sa bude 18. novembra konať Noc divadiel 2023 . Prípravy na 14. ročník obľúbeného celoslovenského podujatia sú už v plnom prúde. „Tento rok máme prihlásených 58 divadiel, kultúrnych inštitúcií, centier či umeleckých škôl,“ uviedol Dušan Poliščák z Divadelného ústavu, ktorý je každoročne koordinátorom podujatia.

Zapojené divadlá pripravujú nielen predstavenia, ale aj prehliadky zákulisia, kvízy, inscenované čítania, výstavy a ďalšie aktivity. Mnohé z nich sa uskutočnia v netradičnom čase a diváci tak budú mať možnosť unášať sa divadlom až do noci.

Autorom tohtoročného vizuálu je grafický dizajnér Matúš Hnát. Pri svojom návrhu vychádzal z tohtoročného motta podujatia, ktorým je „Sen noci divadelnej“. Motto obsahuje hravý odkaz na svetoznámeho dramatika Williama Shakespeara a snahou koordinátora bolo, aby mal aj vizuál hravú a snovú atmosféru.

„Práve v divadelnom priestore môžeme snívať celkom bdelo, jedinečne, v niečom neprenosne, ale zároveň všetci v jednom okamihu spolu,“ povedala riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete. Program zapojených divadiel možno nájsť na webe podujatia www.nocdivadiel.sk. Iniciátorom projektu je chorvátska Noć kazališta.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #divadlo #noc divadiel