Neznámy páchateľ rozbil dvere na DPOH. Zachytila ho kamera

V nedeľu v noci neznámy páchateľ rozbil sklenené dvere na Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave (DPOH).

11.12.2023 11:34 , aktualizované: 14:56
debata (31)
Kamerový záznam zachytil páchateľa
Video
Zdroj: TV Pravda

Infomoval o tom na svojom profile na sociálnej sieti herec a moderátor Ludwig Bagin, ktorý spolu so statusom zverejnil aj fotografiu údajného páchateľa.

„Odchádzal som pred pár minútami domov z Nedbalovej okolo DPOH, počujúc rámus. Spôsobil ho tento mladý muž, ktorý čímsi rozbil dvere do divadla. Stihol som ho odfotiť. Informácie o ňom, prosím, posuňte polícii, bola upovedomená,“ píše.

Situáciu už rieši polícia. Odhadovaná škoda, ktorú páchateľ spôsobil, je 450 eur.

DPOH pobúrilo koncom leta časť verejnosti novou vizuálnou kampaňou. Jedna z vitráží, ktorá je jej súčasťou, zobrazuje mladých ľudí. Dvaja z nich sedia na káve, ďalší idú v sprievode s dúhovou, antifašistickou a ukrajinskou vlajkou. Jedna z postáv drží bustu Pavla Országha Hviezdoslava.

Medzi kritikmi tejto kampane bola súčasná ministerka kultúry Martina Šimkovičová (SNS), Romana Tabak, Dušan Jarjabek (SMER-SD) či Tomáš Taraba (SNS). Kritici vitráže spustili petíciu za odvolanie riaditeľky DPOH Valerie Schulczovej a neskôr zvolali protest pred divadlom, na ktorom sa zúčastnili aj predstavitelia Matice slovenskej.

© Autorské práva vyhradené

31 debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #DPOH