Pyšnú princeznú zvečnil film. Teraz je tu rodinný muzikál Takmer pyšná princezná

Divadlo bez masky pripravilo na Medzinárodný deň detí darček – premiéru novej muzikálovej rozprávky. Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál autorov Michala Babiaka a Milana Malinovského. Jeho príbeh voľne vychádza z českej ľudovej rozprávky Potrestaná pýcha zo zbierky Boženy Němcovej Národní báchorky a pověsti II. Rozprávka je známa vďaka filmovému spracovaniu z roku 1952 s Alenou Vránovou v titulnej úlohe – film Pyšná princezná videlo v československých kinách 8,2 milióna divákov, čo je rekord, ktorý sa doteraz nepodarilo prekonať.

26.05.2024 07:00
pysna princezna Foto:
Rodinný muzikál Takmer pyšná princezná bude mať premiéru na Deň detí.
debata

Nový muzikál bude mať premiéru v bratislavskom DK Ružinov 1. júna. Autorom scenára je Michal Babiak, bývalý dlhoročný umelecký šéf Bratislavského bábkového divadla, v súčasnosti šéfdramaturg Spišského divadla. Režisérom inscenácie je Ivan Blahút, bývalý dlhoročný interný režisér Trnavského divadla a od roku 2003 principál Prešporského divadla. Autorom hudby a textov piesní je Milan Malinovsky, ide o jeho skladateľský debut v divadle.

Je tu nový muzikál Takmer pyšná princezná

Pyšnú princeznú zvečnil film. Teraz prichádza rodinný muzikál.

Fotogaléria
Rodinný muzikál Takmer pyšná princezná bude mať...
Obsadenie ponúka mix známych muzikálových mien...
+2Pyšnú princeznú preslávilo filmové spracovanie,...

Obsadenie muzikálu vzišlo z otvoreného konkurzu, na ktorý sa prihlásilo 185 záujemcov a ponúka mix známych muzikálových mien i nováčikov. V alternáciách sa objavia Marianna Polyáková, Sarah C, Nikoleta Kupčíková, Filip Biró, Samuel Teicher, Marta Kurčík Potančoková, Ingrida Baginová, Erik Michálek, Alexander Maďar, Dávid Selecký, Barbora Panáková, Michaela Pockľanová, Alexandra Maňková a Martina Slamková.

Terezka a Stratočas Čítajte viac Gorduličova hra o závislosti na mobiloch očarila detských divákov

Princeznú Krasomilu stvárni štrnásťročná speváčka Sarah C, občianskym menom Sarah Caroline Ondriaš, ktorú slovenské médiá prezývajú slovenskou Selenou Gomez. Alternovať sa bude s aktuálnou slovenskou hviezdou českých muzikálov Mariannou Polyákovou a s Nikoletou Kupčíkovou.

Mladého kráľa Miloslava stvárňujú Filip Biró, známy napríklad z muzikálov Kubo a Alžbeta Báthory, a Samuel Teicher, pre ktorého to bude muzikálový debut.

V muzikáli zaznie až 26 pôvodných skladieb, ktorých hudbu a texty zložil Milan Malinovsky. Malinovsky je zároveň spoluproducentom muzikálu a producentom hudobných nahrávok. Sólo princeznej, skladba Som, aká som, sa nahralo aj ako singel a koncom mája bude mať premiéru v slovenských rádiách. Postupne by sa mal v štúdiu nahrať celý album pesničiek z muzikálu, ktorý bude voľny dostupný na streamovacích platformách na internete.

Pyšnú princeznú preslávilo filmové spracovanie,... Foto: Bára Podola
pysna princezna Pyšnú princeznú preslávilo filmové spracovanie, teraz sa ocitne v pôvodnom slovenskom muzikáli. Zaznie až 26 pôvodných skladieb, ktorých hudbu a texty zložil Milan Malinovsky.

Takmer pyšná princezná je štvrtou premiérou Divadla bez masky. Divadlo začalo svoju činnosť v marci minulého roka premiérou hry Marka Ravenhilla bazén (bez vody) v réžii Kateřiny Quisovej. Za monodrámu Vyučovanie dony Margarity (réžia: Mária Záchenská) s Oľgou Belešovou získalo v auguste 2023 cenu Zlatý gunár ako Objav roka na medzinárodnom festivale Kremnické gagy (a v novembri 2023 dostala za svoj herecký výkon v tejto hre Oľga Belešová Cenu Literárneho fondu). V októbri 2023 v réžii Soni Ferancovej Divadlo bez masky uviedlo absurdnú drámu Jeana Geneta Slúžky s Dávidom Hartlom, Radomirom Miliom, v činohernom debute sa v tejto hre predstavila aj medzinárodná operná hviezda Štefan Kocán.

rozhlas radio devín Zo života hmyzu Čítajte viac Piešťany patria rozprávkam. Nájdete tam Zázračný oriešok

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo bez masky