Deň detí v nitrianskom divadle oslávia muzikálom. Obľúbili si ho diváci po celej Európe

Divadlo Andreja Bagara (DAB) pripravilo na Deň detí bohatý program, ktorý poteší nie len malých divákov, ale aj ich rodičov a starých rodičov. V sobotu 1. júna pre rodiny s deťmi ponúkne rozprávkový muzikál, slávnostnú detskú recepciu a stretnutie s obľúbenými hercami.

27.05.2024 08:00
DAB Povala4 Foto:
Divadlo Andreja Bagara v Nitre oslávi Deň detí muzikálovou rozprávkou Povala, v ktorej vystupujú aj duchovia.
debata
Muzikálovú rozprávku Povala si Európania obľúbil

V nitrianskom divadle oslávia Deň detí rozprávkou.

Fotogaléria
Divadlo Andreja Bagara v Nitre oslávi Deň detí...
 Vtipný príbeh o dvoch zaľúbencoch a štyroch...
+3Hrdinom príbehu pomáha superrobot Robinson,...

Predstavenie kultového rozprávkového muzikálu Povala sa vo Veľkej sále DAB začne o 17. hodine. Vtipný príbeh o dvoch zaľúbencoch a štyroch duchoch hľadajúcich lepší svet si obľúbili generácie divákov po celej Európe. Hrdinom príbehu pomáha superrobot Robinson, jeho vynálezca Rádius, odvážna Miška a tiež stará susedka Babi, ktorá robí tie najlepšie slivkové gule. V túžbe odletieť na svoju hviezdu večnej krásy rozprávkových duchov nič nezastaví. Ani smiešne nechápaví vyšetrovatelia, ani zákerný sused. Nadčasový príbeh so skvelou hudbou Gábora Pressera zabaví malých aj veľkých divákov.

pysna princezna Čítajte viac Pyšnú princeznú zvečnil film. Teraz je tu rodinný muzikál Takmer pyšná princezná

„Oslava Medzinárodného dňa detí je v DAB už dlhoročnou tradíciou. Každoročne sa snažíme pripraviť pre rodiny s deťmi zaujímavý program, v ktorom im ponúkneme zaujímavé, napínavé i veselé príbehy a sprostredkujeme im radosť z umenia i pravé divadelné kúzlo. Aj takýmto spôsobom sa snažíme už malé deti priviesť ku kultúre a láske k divadlu a vychovávať si tak verné divadelné publikum,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Deň detí v nitrianskom divadle bude pokračovať aj po predstavení. Diváci sa vo foyer DAB stretnú so svojimi obľúbenými hercami na autogramiáde. Zabaviť sa môžu aj na detskej recepcii, kde ich čakajú rôzne prekvapenia a darčeky.

MALY PRINC NDKE Čítajte viac Národné divadlo Košice má pre deti darček: dve nové rozprávky

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #DAB Nitra