V Slovenskom národnom divadle sa zatriasla stolička. Drlička odvolal šéfku baletu

Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Matej Drlička podľa informácií denníka Pravda odvolal z funkcie šéfku baletu Ninu Polákovú. Informáciu potvrdila PR manažérka divadla Jana Alexová a na žiadosť redakcie poskytla oficiálne stanovisko divadla. Konkrétny dôvod sme sa však nedozvedeli.

08.07.2024 17:48
Nina Poláková Foto:
Nina Poláková.
debata (3)

"V SND prichádza k výmene na poste vedenia umeleckého súboru Baletu SND. Zo svojho postu odchádza riaditeľka baletu Nina Poláková, výnimočná tanečníčka, ktorá prevzala baletný súbor po úspešnej ére Jozefa Dolinského.

Baletný súbor aj pod jej vedením potvrdil svoju pozíciu mimoriadnej obľúbenosti v očiach verejnosti. So svojím tímom priviedla na dosky SND výpravné zahraničné tituly a choreografické mená, a intenzívne pracovala na skvalitňovaní súboru," uvádza SND vo svojom stanovisku k odvolaniu Niny Polákovej z postu šéfky baletného súboru.

Nina Poláková ako primabalerína. Foto: Wiener Staatsoper
Nina Poláková Nina Poláková ako primabalerína.

"Nina Poláková odviedla počas viac ako tri a pol ročného obdobia v Slovenskom národnom divadle veľký kus práce, za ktorý sa jej generálny riaditeľ Matej Drlička poďakoval.

Prajeme jej veľa šťastia a úspechov. Novým riaditeľom Baletu SND bude Andrej Sukhanov, ktorý sa za viac ako dvadsať rokov svojho pôsobenia v slovenskom profesionálnom divadelnom priestore etabloval ako umelec a skúsený manažér," dodáva Jana Alexová v oficiálnom vyjadrení za Slovenské národné divadlo.

drlička Čítajte viac Šéf SND Matej Drlička: Úlohou divadla je aj provokovať. Čo si myslí o kauze vitráží v DPOH?

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #SND #Matej Drlička #Nina Poláková