Na festival Grape prídu Crystal Castles, Jake Bugg aj Scarecrow

Na siedmy ročník festivalu Grape, ktorý sa bude konať 12. a 13. augusta na letisku v Piešťanoch, príde aj anglický hudobník Jake Bugg. Okrem neho organizátori oznámili aj účasť kanadskej elektronickej formácie Crystal Castles a francúzskej skupiny Scarecrow, ktorá vo svojej tvorbe kombinuje blues a hip-hop.

06.04.2016 12:17
Jake Bugg Foto: ,
Britský spevák a skladateľ Jake Bugg.
debata

Už skôr potvrdenými interpretmi aktuálneho ročníka sú Bloc Party, MO, Dub FX, Netsky, Milky Chance, Camo & Krooked, HVOB, Circa Waves, Bokka, All Twins a Jan Blomqvist & Band.

Dvadsaťdvaročný Jake Edwin Kennedy Bugg pochádza z Nottinghamu. Ako dvanásťročný sa začal učiť hrať na gitaru. Keď mal 17 rokov, BBC mu umožnila vystúpiť na jednom z menších stageov na slávnom festivale Glastonbury, pretože už v tom čase mal podpísaný kontrakt s vydavateľstvom Mercury Records. V kariére mu okrem iného pomohlo, že pieseň Country Song si pre reklamu vybral jeden anglický pivovar. Zviditeľnil sa aj v programe Later… with Jools Holland.

Svoj debutový eponymný album vydal v októbri 2012, pričom s ním debutoval na prvej priečke UK Chartu. V novembri 2013 fanúšikom ponúkol druhú štúdiovku s názvom Shangri La, ktorú produkoval Rick Rubin. V júni plánuje vydať tretí album On My One.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival Grape #2016 #Jake Bugg #Crystal Castles #Scarecrow #Bloc Party #Dub FX