Comics Salón a IstroCON – víkend plný komiksov, anime či sci-fi

V Dome kultúry Ružinov v Bratislave sa v dňoch 16. až 18. septembra uskutoční 13. ročník medzinárodného festivalu komiksov, anime a japonskej kultúry Comics Salón. Paralelne s ním sa bude konať aj 29. ročník festivalu filmov, sci-fi, fantasy, hororu, larpov a spoločenských hier IstroCON.

12.09.2016 16:00
X-Men: Apokalypsa (2016) Foto:
Na Comics Salóne nebude chýbať ani snímka X-Men: Apokalypsa (2016).
debata

Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedol riaditeľ festivalov Róbert Žittňan, začiatok oboch podujatí bude v piatok 16. septembra o 13:00, ukončenie festivalov je naplánované na nedeľu 18. septembra o 17:00. Program Comics Salónu sa bude konať v deviatich sálach, pričom bude rozčlenený na sekcie Comics, Anime, Manga, Japonsko a Hry. Hlavným hosťom bude česká skupina Gorin, ktorá predvedie simulácie samurajských bojov, tradičnú japonskú lukostreľbu a ukážky japonskej zbroje. Ich vystúpenia sa budú konať počas celého trvania festivalu pred budovou DK Ružinov, pričom okrem toho budú mať v hlavnej sále aj prednášku a workshop.

Novinkou festivalu bude virtuálna realita, ktorú si budú môcť návštevníci a návštevníčky vyskúšať prostredníctvom viacerých virtuálnych heliem. Súčasťou podujatia budú rôzne súťaže a prednášky, retro gaming sekcia s hernými konzolami z 80. a 90. rokov, turnaje v počítačových hrách a Dance Dance Revolution, projekcie snímok ako Deadpool (2016), Kung Fu Panda 3 (2016) či X-Men: Apokalypsa (2016) alebo sekcia venovaná Kórei a hudobnému štýlu K-pop. Špecialitou japonskej sekcie bude festival japonských filmov, ktorého súčasťou bude aj ochutnávka japonských jedál.

Program IstroCONu sa bude odohrávať v siedmich sálach, a to podľa sekcií Filmy, Sci-fi, Fantasy, Horor, Fantázia, Spoločenské kartové a stolové hry, Larpy a čajovňa. Súčasťou IstroCONu bude aj každoročná literárna súťaž o najlepšiu poviedku ako aj prezentácia literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie a jej finalistov. Okrem toho sa uskutočnia literárne workshopy a prednášky, projekcie 16 filmov ako Marťan (2015), Revenant Zmŕtvychvstanie (2015) či EXODUS: Bohovia a králi (2014), krst zbierky poviedok Zombie Apokypsa vydavateľstva Hydra alebo výstava diel slovenských a českých sci-fi a fantasy maliarov.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #sci-fi #fantasy #IstroCON #Comics Salón #Dom kultúry Ružinov #manga #Róbert Žittňan