Topfest hlási prvých interpretov. Prídu skupiny Bastille aj Skindred

01.12.2016 15:01
Bastille
Kapela Bastille vznikla v roku 2010 a tvoria ju Dan Smith (na snímke), Chris „Woody“ Wood, William Farquarson a Kyle Simmons. Autor: ,

Prvými potvrdenými interpretmi, ktorí sa predstavia na štrnástom ročníku festivalu Topfest, sa stali anglická indierocková kapela Bastille a waleská metalová skupina Skindred. Podujatie sa uskutoční v piatok 30. júna a sobotu 1. júla na Letisku Piešťany.

„Keď sme s festivalom začínali, pozývali sme si naše obľúbené skupiny a nepozerali sme na to, aký hudobný štýl predstavujú. Následne sme počúvali hlasy návštevníkov a pritvrdili sme kapelami ako Soulfly, Apocalyptica, Megadeth či samotnými bratmi Cavalerovcami v projekte Cavalera Conspiracy. Za tých štrnásť rokov sme tu mali rôzne metalové žánre, speedmetalové skupiny, deathmetalové skupiny a Topfestu prischla nálepka – rockový festival. V roku 2017 sa chceme vrátiť ku koreňom – tam kde sme začínali s festivalom, ktorý bude mať len jednu jedinú oficiálnu škatuľku: hudobný festival. Možno niečo naznačili posledné roky a ešte viac by sme to chceli potvrdiť v roku budúcom – na Topfeste to bude už len o dobrej muzike – bez rozdielu štýlu. Jednoducho hudobný sviatok na začiatku leta, kde si každý nájde svoj štýl, svoju hudbu, svoju zábavu. Opäť s veľmi silným zastúpením slovenskej a českej hudobnej scény, ktorej najviac rozumieme, ale, samozrejme, aj so zaujímavými zahraničnými hosťami, na ktorých pracujeme,“ uviedol organizátor festivalu Dušan Drobný.

Kapela Bastille vznikla v roku 2010 a tvoria ju Dan Smith, Chris „Woody“ Wood, William Farquarson a Kyle Simmons, pričom na turné ich sprevádza Charlie Barnes. V marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka. V septembri uviedli na trh druhú štúdiovku Wild World, s ktorou taktiež dobyli UK Chart. Vydali tiež EP nahrávky Laura Palmer (2011) či Haunt (2013). Zatiaľ sa im podarilo získať napríklad BRIT Award pre nováčika roka 2013.

Skindred sa sformovali v roku 1998 po tom, ako zanikla formácia Dub War. Na konte majú albumy Babylon (2002), Roots Rock Riot (2007), Shark Bites And Dog Fights (2009), Union Black (2011), Kill The Power (2014) a Volume (2015). V súčasnosti v zostave pôsobia Benji Webbe (spev), Dan Pugsley (basgitara), Michael Fry (gitara), Arya Goggin (bicie nástroje) a Dan Sturgess (dídžej).

#festival #Piešťany #Topfest #line up #Skindred #Dušan Drobný
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku