Na Topfeste kníhkupectvo, hvezdáreň a najväčší stan v histórii

27.06.2017 11:13
New Bastille
Na štrnástom ročníku festivalu sa objaví aj anglická indierocková kapela Bastille. Autor:

Okrem skvelých koncertov na troch hlavných pódiách aj prenosná hvezdáreň, filmové megahity, basketbalové ihrisko, výstava a požičovňa áut, zaujímavé diskusie, skvelé jedlo, kníhkupectvo, či burza kníh - to všetko prichystal festival Topfest na piešťanskom letisku pre svojich návštevníkov na prvý prázdninový víkend, presnejšie tento piatok a sobotu 30.júna a 1.júla.

Tohtoročný festival Topfest otvorí svoje brány, presnejšie brány svojho stanového mestečka, už vo štvrtok na pravé poludnie. Vo štvrtok bude vjazd do stanového mestečka možný len z ulice Kláštorská. V piatok 30.6.2017 o 9:00 hod. bude otvorené aj parkovisko od Hornej Stredy, rovnako ako aj všetky vchody do areálu.

Hudba na troch pódiách

„Vzhľadom na zvýšené bezpečnostné riziko, pribudli tento rok okrem zvýšenej kontroly pri vstupoch aj kontroly prichádzajúcich automobilov pri vjazde do parkovacích zón, čo môže mať za následok časové zdržanie na vstupe, na ktoré chceme vopred všetkých návštevníkov upozorniť. Je potrebné s tým rátať už pri plánovaní návštevy festivalu a rátať s dostatočnou časovou rezervou,“ ozrejmil Dušan Drobný, organizátor festivalu.

Hudobná produkcia festivalu sa bude odohrávať hlavne na troch hlavných pódiách, ktoré nesú označenie Black, White a Blue stage. Posledne menovaný stage sa nachádza v najväčšom stane, aký kedy stál na piešťanskom letisku – dosahuje úctihodné základné rozmery 55 × 110 metrov.

V sprievodnom programe festivalu pribudlo zopár noviniek, medzi ktoré určite patrí napr. stan siete kníhkupectiev Panta Rhei. Ten prinesie na Topfest okrem skvelých kníh aj množstvo zaujímavých osobností a aktivít, diskusie, prezentácie, známe osobnosti, workshopy, kvízy a filmy.

Po prvýkrát vznikne na piešťanskom letisku aj basketbalové ihrisko, kde si budete môcť len tak vyskúšať presnosť vašich rúk, či v sobotu dokonca zahrať v turnaji Topfest 3×3 – stačí vyplniť prihlášku na stránke festivalu…

Fun zóna s kolotočmi či výstava a požičovňa áut

V Topfest shope budú v ponuke okrem merchandise predmetov súvisiacich s festivalom aj lístky na vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko a z areálu festivalu do centra Piešťan Vás odvezie Topfest vláčik.

Chýbať nebude ani fun zóna a zábavné atrakcie s kolotočmi, či výstava a požičovňa automobilov spoločnosti Buchbinder. Tá ponúkne aj možnosť vyhrať auto na víkendovú dovolenku zadarmo. Dušan Drobný: " Keďže samotné koncerty začínajú v piatok a sobotu už o 10:40hod. na Topfeste bude čo robiť, kde zabaviť sa a aj na čo pozerať počas dňa aj noci – už ostáva len vybrať si…Tak verím, že si naši návštevníci tento rok vyberú a hlavne užijú výbornú atmosféru na piešťanskom letisku."

Predaj vstupeniek bude aj na mieste konania pri vstupoch do areálu, predpredaj vstupeniek v sieťach Ticketportal, Predpredaj.sk a Zijemehudbou.sk za zvýhodnenú cenu 50€. Všetky informácie, bezpečnostné pokyny, aj informácie o zakázaných predmetoch na festivale nájdu návštevníci festivalu na www.topfest.sk.

#festival #Topfest
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku