Džezáky sú tu a s nimi aj niekoľko dní kvalitnej hudby

20.10.2017 09:00
Roy Hargrove
Headlinerom piatkového večera bude americký džezový trubkár Roy Hargrove. Autor:

V piatok sa začína 43. ročník Bratislavských Jazzových Dní. Podujatie v Inchebe otvorí kapela Ľudové Mladistvá.

Headlinerom piatkového večera bude americký džezový trubkár Roy Hargrove, pričom vystúpia aj Hailey Tuck či Laura Perrudin, ktorá zahrá na špeciálnu harfu. Na menšom pódiu sa predstavia Alan Bartuš Trio, Basie Frank Band a Ondřej Štveráček & Gene Jackson.

Hlavnou hviezdou sobotňajšieho programu bude americká legenda Blood, Sweat & Tears. Okrem nej sa na hlavnom pódiu predstavia aj Portico Quartet, Amit Friedman Quintet a Vertigo. B stage ponúkne interpretov ako The Grand Buffet, Carpet Cabinet a Marek Szarvaš Projekt.

Najväčším menom nedeľného programu je formácia Cory Henry & The Funk Apostles z USA, odkiaľ dorazí aj speváčka Shayna Steele. Slovenskú scénu bude na hlavnom pódiu zastupovať Eugen Vizváry. Na druhom stagei dostanú priestor Early Birds a Valér Miko Trio.

Spomínaní Basie Frank Band, Alan Bartuš Trio, Carpet Cabinet, Marek Szarvaš Projekt a Valér Miko Trio vystúpia v rámci súťaže Pódium mladých talentov BSK. O víťazovi rozhodnú hlasovaním fanúšikovia a fanúšičky.

Organizátori pripravili aj bonusový večer, ktorý sa bude konať 29. októbra v Ateliéri Babylon, kde zahrá americký džezový multiinštrumen­talista Marcus Miller.

#Bratislavské Jazzové Dni #Cory Henry #Marcus Miller #Roy Hargrove
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku