Hory a mesto sa po 18 rokoch presúvajú na nové miesto

12.01.2018 14:00
Hory a mesto
Festival Hory a mesto pôsobil v Auparku celých 14 rokov. Autor: ,

Najväčšou novinkou 19. ročníka Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto bude nové miesto konania. Od 21. do 25. marca sa ním stane bratislavské centrum Bory Mall s kinami Cinemax.

Organizátori vidia zmenu pozitívne, akcii podľa nich dodá novú energiu a možnosti, ktoré ocenia aj návštevníci. Osvedčená dramaturgia a programová štruktúra zostávajú nezmenené, diváci sa môžu tešiť na vyše 50 filmov a hostí svetového formátu.

„Veríme, že festival si za 18 rokov získal divákov, ktorí nás nájdu a navštívia aj na novom mieste. Naši diváci už zažili festival na viacerých miestach a dúfame, že ich nezaskočí ani táto zmena a prídu ho opäť navštíviť a podporiť,“ uviedla Natália Bokníková, projektová manažérka festivalu, ktorý sa začal v roku 2000 v Zrkadlovom háji, v roku 2002 sa presunul do dnes už neexistujúceho PKO a od roku 2004 pôsobil v Auparku celých 14 rokov.

Dramaturgia podujatia i jeho programová štruktúra sa zásadne nemenia. „Ako každý rok aj tento prinášame zahraničných hostí svetového formátu. Programové sekcie zostávajú nezmenené, tematicky delené podľa živlov, na druhej strane v špeciálnych sekciách prinášame novinky, budú venované snowkitingu, morským kajakom, behu, ferratám, zároveň sa chystá aj tradičná envirosekcia,“ dodáva programový riaditeľ festivalu Alan Formánek.

#Hory a mesto #Bory Mall #Aupark
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk