Liam Gallagher či Kendrick Lamar. Sziget hlási prvé mená

Sziget 2018 zverejnil prvú vlnu potvrdených interpretov, v ktorej je takmer 40 hudobníkov a kapiel.

22.01.2018 17:24
Kendrick Lamar Foto:
Na zelenom ostrove v Budapešti sa predstaví aj raper Kendrick Lamar. Na snímke vizuál jeho posledného albumu Damn.
debata

Popri headlineroch ako Kendrick Lamar, Kygo a Mumford & Sons budú na Szigete v auguste koncertovať aj Liam Gallagher, Bastille, The Kooks, MØ, Parov Stelar, Fink a mnohí ďalší. 26. ročník Sziget festivalu sa bude konať od 8. do 15. augusta na zelenom ostrove pri centre Budapešti.

Celosvetová senzácia, americký raper a hudobník Kendrick Lamar, valcuje so svojím novým albumom Damn hudobné rebríčky aj predajnosť. Na nedávnom udeľovaní cien MTV získal šesť sošiek, horúcim kandidátom je aj na americké ocenenia Grammy, ktoré sa budú odovzdávať koncom januára.

V auguste na Ostrove slobody budú koncertovať aj nekorunovaní králi folk-rocku, americká kapela Mumford & Sons. V roku 2012 získali celosvetový úspech s nahrávkou Babel, za ktorú získali aj cenu Grammy za album roka. Aktuálne koncertujú s albumom Wilder Mind, na Szigete zahrajú aj svoje najväčšie hity, a ich charakterické benjo určite nebude chýbať.

Ďalším headlinerom bude nórsky DJ a producent Kygo, ktorý už takmer štyri roky vypredáva štadióny so svojou unikátnou elektronickou hudbou. Spolupracuje s najväčšími hudobnými hviezdami, medzi ktoré patria aj Ellie Goulding, Selena Gomez, OneRepublic, John Newman a mnohí ďalší.

Zoznam mien Szigetu 2018 pokračuje s rokenrolovým hudobníkom Liamom Gallagherom, príde aj elektroswingový mág Parov Stelar, pop-rockeri The Kooks, indie majstri Bastille, electro alt-popoví géniusi Everything Everything, dánska speváčka, skladateľka a elektropopová producentka MØ, anglický hudobník Fink, rómsky punkeri Gogol Bordello, ale napríklad aj Cigarettes After Sex z USA.

debata chyba
Viac na túto tému: #Liam Gallagher #Sziget #Mumford & Sons #Kendrick Lamar