Festival Tatra Flowers opäť rozozvučí slovenské veľhory

24.07.2018 07:00
Michal Matejčík
Harfista Michal Matejčík vystúpi aj počas druhého ročníka festivalu Tatra Flowers. Autor:

Druhý ročník podujatia Tatra Flowers, ktorý sa uskutoční 1. septembra vo Vysokých Tatrách, otvorí vystúpenie harfistu Michala Matejčíka a huslistky Lucie Harvanovej.

Dvojica zahrá v kostole v Tatranskej Lomnici presne o polnoci z piatka na sobotu prierez skladieb od obdobia baroka až po súčasnosť. Na ich druhom spoločnom koncerte, ktorý odznie v sobotu podvečer na zatiaľ neurčenom mieste, potešia zas poslucháčov a poslucháčky pesničkami zo svetových a slovenských filmov. Ich druhé vystúpenie ponúkne pritom podľa slov hlavného organizátora podujatia Františka Tökölyho aj vizuálny zážitok.

O popoludňajšiu atmosféru v Tatranskej Lomnici sa postará spevák Samuel Hošek s kapelou a DJ B-Complex. Skalnaté pleso bude patriť zas pesničkárke Katarzii, s ktorou vystúpi aj gitarista Dávid Kollár s talianskym trubkárom Paolom Rainerim.

Návštevníci a návštevníčky Tatier sa 1. septembra môžu tešiť aj na koncert 33-členného symfonického Orchestra opery a baletu Štátneho divadla Košice pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Orchester privíta aj sólistov, sopranistku Helenu Becse Szabó a tenoristu Jaroslava Dvorského.

Vyvrcholením Tatra Flowers bude sobotný podvečer v parku v Tatranskej Lomnici, kde sa program Tatra Flowers prepojí s ukončením Tatranského kultúrneho leta. V parku vystúpi Zuzana Mikulcová s kapelou a horolezec Peter Hámor tam premietne svoje filmy. Súčasťou zakončenia programu bude aj charitatívna dražba.

Organizátori Tatra Flowers nezabudli ani na milovníkov klubovej zábavy. Druhý ročník podujatia uzavrie vystúpenie B-Complexa, ktorý presne o polnoci v jednej z reštaurácií v Tatranskej Lomnici predvedie svoj tradičný DJ-ský set.

Jednotliví interpreti nebudú tentoraz stáť na pódiách a ich vystúpenia budú podporené len minimálnym zapojením techniky.

Okrem hudobného programu, ktorý bude tento rok celkom zadarmo, pripravili organizátori Tatra Flowers aj sprievodný program, v rámci ktorého budú môcť návštevníci a návštevníčky podujatia spoznať spolu so svojimi deťmi históriu, faunu a flóru Vysokých Tatier a naučia sa, ako sa správať v národnom parku. „V spolupráci s TANAPom sme opäť pripravili edukatívno-zážitkovú zónu, ktorú minulý rok navštívilo veľké množstvo návštevníkov. Tešíme sa, že táto milá spolupráca pokračuje aj tento rok,“ povedal Tököly.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vysoké Tatry #B-Complex #Michal Matejčík #Tatra Flowers
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku