Festival Tatra Flowers opäť rozozvučí slovenské veľhory

24.07.2018 07:00
Michal Matejčík
Harfista Michal Matejčík vystúpi aj počas druhého ročníka festivalu Tatra Flowers. Autor:

Druhý ročník podujatia Tatra Flowers, ktorý sa uskutoční 1. septembra vo Vysokých Tatrách, otvorí vystúpenie harfistu Michala Matejčíka a huslistky Lucie Harvanovej.

Dvojica zahrá v kostole v Tatranskej Lomnici presne o polnoci z piatka na sobotu prierez skladieb od obdobia baroka až po súčasnosť. Na ich druhom spoločnom koncerte, ktorý odznie v sobotu podvečer na zatiaľ neurčenom mieste, potešia zas poslucháčov a poslucháčky pesničkami zo svetových a slovenských filmov. Ich druhé vystúpenie ponúkne pritom podľa slov hlavného organizátora podujatia Františka Tökölyho aj vizuálny zážitok.

O popoludňajšiu atmosféru v Tatranskej Lomnici sa postará spevák Samuel Hošek s kapelou a DJ B-Complex. Skalnaté pleso bude patriť zas pesničkárke Katarzii, s ktorou vystúpi aj gitarista Dávid Kollár s talianskym trubkárom Paolom Rainerim.

Návštevníci a návštevníčky Tatier sa 1. septembra môžu tešiť aj na koncert 33-členného symfonického Orchestra opery a baletu Štátneho divadla Košice pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Orchester privíta aj sólistov, sopranistku Helenu Becse Szabó a tenoristu Jaroslava Dvorského.

Vyvrcholením Tatra Flowers bude sobotný podvečer v parku v Tatranskej Lomnici, kde sa program Tatra Flowers prepojí s ukončením Tatranského kultúrneho leta. V parku vystúpi Zuzana Mikulcová s kapelou a horolezec Peter Hámor tam premietne svoje filmy. Súčasťou zakončenia programu bude aj charitatívna dražba.

Organizátori Tatra Flowers nezabudli ani na milovníkov klubovej zábavy. Druhý ročník podujatia uzavrie vystúpenie B-Complexa, ktorý presne o polnoci v jednej z reštaurácií v Tatranskej Lomnici predvedie svoj tradičný DJ-ský set.

Jednotliví interpreti nebudú tentoraz stáť na pódiách a ich vystúpenia budú podporené len minimálnym zapojením techniky.

Okrem hudobného programu, ktorý bude tento rok celkom zadarmo, pripravili organizátori Tatra Flowers aj sprievodný program, v rámci ktorého budú môcť návštevníci a návštevníčky podujatia spoznať spolu so svojimi deťmi históriu, faunu a flóru Vysokých Tatier a naučia sa, ako sa správať v národnom parku. „V spolupráci s TANAPom sme opäť pripravili edukatívno-zážitkovú zónu, ktorú minulý rok navštívilo veľké množstvo návštevníkov. Tešíme sa, že táto milá spolupráca pokračuje aj tento rok,“ povedal Tököly.

#Vysoké Tatry #B-Complex #Michal Matejčík #Tatra Flowers
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku