Bratislava Design Week bude v znamení vzťahov, pravdy a prirodzenosti

05.06.2019 14:00
móda , modna prehliadka , Mária Štraneková
Hostkou festivalu bude aj módna dizajnérka Mária Štraneková. Autor: ,

Prezentácie slovenských i zahraničných tvorcov ponúkne od štvrtka (6. 6.) jubilejný 10. ročník festivalu Bratislava Design Week (BADW). Hlavnou témou jubilejného ročníka sú vzťahy.

„Sú to práve ony, čo často zaujímavo miešajú karty pri vzniku dizajnérskeho produktu,“ ozrejmila organizátorka podujatia Soňa Kúdeľová. Hlavným programom festivalu budú medzinárodné výstavy a inštalácie umiestnené v priestoroch Zoya Gallery, Galérie Medium, Staromestskej galérie, Vysokej školy múzických umení (VŠMU) a Kultúrneho centra (KC) Dunaj. „Už tradične dáva BADW priestor dizajnérom v sekcii Open Call, ktorá bude tento rok situovaná najmä v Staromestskej Galérii v Zichyho paláci,“ dodala Kúdeľová.

Vrcholom otváracieho dňa bude Fashion situácia, ktorá sa tentoraz uskutoční v priestoroch KC Dunaj. Medzi umeleckými hosťami je Mária Štraneková. Táto módna dizajnérka predstaví svoju novú kolekciu ‚Mayamay 2019‘, ktorú podľa jej slov vystihujú aktuálne pojmy, ako upcycling, minimalizmus, nadčasovosť, pravda a prirodzenosť.

„Ďalším hosťom je Lukáš Krnáč, ktorý prinesie kolekciu s názvom ‚Dedina‘, inšpirovanú miestom, kde autor vyrastal,“ dodala Kúdeľová. Festival podporil Fond na podporu umenia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#móda #dizajn #umenie #Bratislava Design Week
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku