Cibula Fest ponúkne známych českých a slovenských interpretov

Už desať rokov sa najväčší česko-slovenský multižánrový festival Cibula Fest koná v pohraničnom pásme medzi Českom a Slovenskom na letisku v Holíči.

08.07.2019 05:00
Peter Nagy Foto: ,
Slovenský hudobník Peter Nagy.
debata

Bude to tak aj tento rok v termíne 18. – 21. júla. Pravidelných návštevníkov čaká veľké prekvapenie. Organizátori sa rozhodli kompletne zmeniť dispozíciu areálu a z pôvodného usporiadania nezostal „kameň na kameni“. Navyše pribudnú nové voľnočasové aktivity, bezplatné stanové mestečko s minimarketom a nonstop barom aj mnoho ďalších noviniek.

Obľúbený festival na Záhorí kompletne zmení svoj šat. V rámci hudobného programu sa festival vracia späť ku koreňom, keď na ňom vystúpili výlučne českí a slovenskí interpreti, no program je o to atraktívnejší. Jediný koncert na Slovensku v tomto roku tam odohrá kapela Kryštof, prvýkrát na hlavnom pódiu vystúpi Kali, ktorý síce v minulosti na Cibula Feste účinkoval, no v menšej Cool aréne. Nebudú chýbať kapely Iné Kafe či Polemic, Peter Nagy, Dalibor Janda, Gladiator, Mandrage či Bijouterrier. Veľké finále bude v sobotu (20. 7.) o polnoci, keď vystúpi Queenie, jedna z najlepších svetových performance kapiel s hitmi legendárnej skupiny Queen.

Festival svojím zložením láka všetky generácie. Pre tú mladšiu bude pripravená rokmi osvedčená Cool aréna, zameraná pre hiphop a reggae. Pre vyznávačov tvrdšej rockovej hudby to budú Rock stage a Moto zóna, kde nájdu svoje miesto najmä motorkári z celého Slovenska.

Oproti minulým ročníkom sa mení hlavne rozloženie areálu. „Bude situovaný o niekoľko desiatok metrov ďalej a všetky pódiá a zóny budú otočené inak, ako boli doteraz návštevníci zvyknutí. Stanové mestečko sa stane súčasťou areálu a bude bezplatné,“ predstavil pre médiá hlavné zmeny organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Okrem toho budú k dispozícii dve parkoviská, samostatný kemp pre motorkárov a nový QR systém pre identifikačné pás­ky.

Festival si za roky svojej existencie získal tisíce pravidelných návštevníkov a zmeny v organizácii sú krokom, ktorý ho má ešte viac sprofesionalizovať. „Chceme sa úrovňou vyrovnať alebo aspoň čo najviac priblížiť k renomovaným svetovým festivalom. Hudobný program už dlhodobo spĺňa najvyššie štandardy. Tento rok sme sa rozhodli ísť opäť cestou českých a slovenských interpretov a zamerali sme sa na komfort pre našich návštevníkov. V stanovom mestečku, ktoré je bezplatné, budú mať k dispozícii 24-hodinový bar, obchod i bufet s raňajkami, luxusné sprchy, suché toalety, umývadlá, cisternu s pitnou vodou, boxy na uschovávanie cenností i sektor na nabíjanie mobilov. Celý areál i stanový tábor bude pokrytý wifi sieťou. V rámci voľnočasových aktivít sme pripravili Fun zónu, kde sa budú môcť zabaviť pri rôznych zábavných atrakciách, a taktiež sa v horúcich letných dňoch schladiť na obrej vodnej šmykľavke či pri vodnom futbale,“ dodal Chrenka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holič #Cibula fest