Festival Pohoda ponúkne aj súčasné vizuálne umenie

10.07.2019 16:00
Rudolf Sikora
Návštevníci Pohody budú môcť vidieť aj diela Rudolfa Sikoru. Autor: ,

Festival Pohoda tento rok ponúkne na Visual Stage spolu 17 inštalácií. Ich cieľom je priblížiť návštevníkom festivalu súčasné vizuálne umenie prostredníctvom inštalácií, performance, ale aj osobných stretnutí a rozhovorov s ich autormi. Tí chcú svojím dielom reagovať na aktuálne témy, akými sú napríklad nacionalizmus, hybridná vojna, ekologické témy, ľudský egoizmus či utečenecká kríza.

Na 23. ročníku sa predstaví aj Kancelária súčasného umenia. „Je platformou realizovanou Ateliérom IN z Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) a je miestom na bezprostredné stretnutie diváka s umelcom. Počas dvoch dní sa tu v pravidelných intervaloch vystriedajú umelci a študenti výtvarného umenia, ktorí budú prostredníctvom rozhovorov, umeleckých diel alebo performance viesť s návštevníkmi dialóg o otázkach spojených so súčasným vizuálnym umením,“ priblížil jeden z organizátorov podujatia Anton Repka.

Tiež doplnil, že návštevníci budú môcť tento rok priamo z festivalu poslať pohľadnicu a zároveň si tak pripomenúť zmeny, ktoré priniesla Nežná revolúcia.

Ako uviedli koordinátori projektu András Cséfalvay a Daniel Dida, z umelcov sa predstavia napríklad Ondřej Houšťava, Tatiana Takáčová, Oto Hudec, Martin Piaček, David Černý, Emília Rigová, Rudolf Sikora a platforma Stojíme pri kultúre

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výtvarné umenie #umenie #Pohoda festival #festivaly
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku