Atmosféru živých koncertov si naplno vychutnáte aj doma

, 22.04.2020 17:39
onlineparty 2
Fanúšikovia sa bavia na on-line párty. Autor:

Obľúbeného speváka či kapelu si naživo môžete vypočuť priamo vo svojej obývačke. Umožňuje to projekt KulturaOnline, ktorého myšlienkou je podporiť hudobníkov a zároveň priniesť na profesionálnej úrovni atmosféru z klubov prostredníctvom kvalitných LIVE stream koncertov.

Celá myšlienka vznikla hneď po zavedení opatrení v súvislosti s koronavírusovou pandémiou a zrušení kultúrnych podujatí. „Už 14. marca sme robili veľkú on-line párty s odkazom Zostaň doma. Mladí ľudia totiž nerešpektovali nariadenia vlády, pričom vtedy ešte takmer nikto nenosil rúško – ak áno, považoval sa za blázna,“ hovorí Peter Koterec, ktorý projekt KulturaOnline zastrešuje.

Projekt Kultúra online otvorí Martina...
Projekt Kultúra online otvorí Martina Schindlerová. Autor: Tablet TV

To, že rúško nie je hanba začal so svojím tímom propagovať cez ľudí, ktorí sú mládeži blízki. Oslovili viacerých známych dídžejov a zadarmo priniesli LIVE stream, ktorý vysielali cez kanál Ruka Hore. Pozrelo si to viac ako 100-tisíc divákov. „Keďže párty bola interaktívna, ľudia sa mohli fotiť na Instagrame s hastagom #zostandoma a my sme ich fotografie zobrazovali na veľkoplošnej LED obrazovke. Za dve hodiny vysielania sme takto odchytili cez 1 200 záberov ľudí v rúškach,“ povedal. Dídžejom, ktorí sa zapojili, vraj potom prišli stovky správ, čo sa im nestalo za celú éru ich hrania na najväčších festivaloch v rámci Česka a Slovenska.

Na základe pozitívnej spätnej reakcie sa rozhodli, že v apríli a máji odvysielajú, rovnakým spôsobom, desať multižánrových koncertov.

„Odohrajú sa v priestoroch Edison Parku, kde sa za normálnych okolností robia veľké podujatia. Moderátorom bude zabávač Richard Vrablec. V rámci jeho rozhovorov sa teda ľudia o umelcoch dozvedia aj niečo nové,“ poznamenal Koterec. Diváci môžu svojich obľúbených hudobníkov podporiť cez Ticketportal dobrovoľným príspevkom v sume 1, 3, 5, 10 alebo 20 eur. Vyzbierané peniaze potom pôjdu priamo na účet kapely či interpreta.

Koncerty štartujú v stredu 22. apríla o ôsmej večer, zadarmo ich ponúka doména kulturaonline.sk. Nechýbajú na nej informácie o najbližšom chystanom programe, ani archív už odohraných koncertov.

Zábavu si môžete dopriať aj doma.
Zábavu si môžete dopriať aj doma. Autor: Kultura Online

„Živé vysielanie bude opäť interaktívne, takže fanúšikovia si môžu robiť fotky, ako ho sledujú. Po zverejnení na Instagrame ich odchytíme a premietneme na veľkoplošnej obrazovke. Umelci teda uvidia, ako sa ich priaznivci bavia,“ pripomenul Koterec. Objasnil, že vysielanie pôjde cez YouTube kanál Ruka Hore, kde majú 297-tisíc odberateľov, zároveň aj cez sociálne siete jednotlivých kapiel a interpretov.

Koncerty budú vždy v stredu, piatok a sobotu. Na prvom vystúpia Martina Schindlerová, Tomáš Bezdeda a Richard Rikkon. V piatok sa predstavia piati dídžeji s projektom Idem na techno a sobota bude patriť Petrovi Cmorikovi s kapelou. Postupne zverejnia aj mená ďalších, medzi ktorými sa objavujú napríklad Desmod či Hex.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#online kultúra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku