Colours of Ostrava sa presúva, Sziget a Balaton Sound zrušili

Nadchádzajúci 19. ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií presúva na budúci rok, na 14. až 17. júla 2021, keď sa opäť uskutoční s rozsiahlym programom industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic.

30.04.2020 21:24

Na rovnaký termín sa presúva aj medzinárodné fórum Meltingpot, ktoré sa koná po boku festivalu v jeho areáli. TASR informoval PR manažér Zdenko Hanout.

Dúfali sme, verili sme, ale realita je tu. Viem, že ste sa rovnako ako ja veľmi tešili a nemohli sa dočkať festivalového leta. Celý rok som so svojím tímom pracovala na tom, aby sme pre vás zorganizovali festival s čo najlepším programom a s viacerými vylepšeniami. Je tu situácia, o ktorej som si myslela, že ju nikdy nezažijem teda leto bez festivalu, leto bez živej hudby a leto bez našej farebnej atmosféry, hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Festivalový tím teraz intenzívne pracuje na presune tohtoročného programu na budúci rok vrátane hlavných headlinerov a väčšiny ďalších účinkujúcich. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na ďalší ročník. Informácie o vstupenkách či o vrátení vstupného zverejnia organizátori čoskoro, na všetky otázky bude tím festivalu odpovedať na emaile informace@colours.cz.

Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Zrušený Sziget, VOLT, či Balaton Sound

Letné medzinárodné festivaly v Maďarsku, akými sú Sziget, VOLT, EFOTT či Balaton Sound, sa toto leto neuskutočnia. Vláda totiž rozhodla, že v rámci epidemiologických opatrení sa žiadne veľké podujatia do 15. augusta nebudú konať, informoval vo štvrtok spravodajský server Infostart.hu.

Server pripomína, že Sziget, jeden z najväčších európskych festivalov, sa nepretržite konal od roku 1994. Hlavný organizátor Szigetu Tamás Kádár pre agentúru MTI uviedol, že prioritou organizátorov je teraz vytvoriť systém optimálneho riešenia už predaných vstupeniek. „Buď ich využitím pre budúci rok, alebo vypracovaním procesu vrátenia peňazí,“ dodal Kádár.

Návštevnosť maďarského Sziget Festivalu 2019 na budapeštianskom Starobudínskom ostrove, ktorý sa začal 7. augusta, prekročila pol milióna, avšak rekord 565 000 ľudí z roku 2018 nepadol.

Sziget vlani prilákal do Budapešti takmer 100 000 zahra­ničných návštevníkov z vyše 100 krajín sveta vrátane Slovenska. Do programu festivalu sa zapojilo vyše 1 000 účinkujúcich zo 62 krajín, ktorí vystupovali na 14 hudobných scénach. Prezentovali sa v žánroch od klasiky cez jazz, reggae, rock, disco až po world music.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Sziget #Maďarsko #letný festival #koronavírus #hudobný festival #festival #Colours of Ostrava #Česko