Jánošikové dni nebudú v amfiteátri

, 09.07.2020 08:00
Jánošíkove dni, Terchová
Jednou z atrakcií festivalu bol konský vozový sprievod. Autor:

Na 58. ročníku Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej vystúpia od 29. júla do 2. augusta iba súbory, skupiny a sólisti z Terchovej a okolia.

Päťdňový program organizátori v dôsledku pandémie nového koronavírusu výrazne zredukovali a do predaja vyčlenili len 400 lístkov. Nebudú programy v amfiteátri, zrušený je konský vozový sprievod, festivalový stan, jarmok ľudových remesiel, všetky stánky s občerstvením a suvenírmi aj atrakcie pre deti. Uskutočnia sa len programy v interiéroch – v Terchovskej galérii umenia, Kultúrnom dome, Relaxačno-informačnom centre v Terchovej a v Makovického dome v Žiline.

Počas celého festivalu sa budú dôsledne rešpektovať všetky aktuálne hygienické a bezpečnostné opatrenia a nariadenia, ako i stanovený počet maximálne 1000 osôb na celé podujatie aj s účinkujúcimi. „Do predaja sme vyčlenili 400 lístkov – 100 na piatkový podvečerný program v kultúrnom dome a 300 na sobotný večerný galaprogram v relaxačno-informačnom centre,“ informoval šéfdramaturg festivalu Peter Cabadaj.

„Mnohí ľudia sa istotne spýtajú, či má zmysel a význam robiť festival v takomto krajne obmedzenom režime. Pre organizátorov Jánošíkových dní však ide o principiálnu otázku. Za nijakých okolností nechceli pripustiť zrušenie podujatia v roku 440. výročia prvej písomnej zmienky o Terchovej. Eventuálne zrušenie ročníka by bola tiež neodpustiteľná "morálna facka“ predchodcom, ktorí v minulosti konanie festivalu obetavo a nezištne zachraňovali. Aj za krajne nepriaznivých poveternostných podmienok (prudké lejaky, povodeň) a iných negatívnych faktorov," zdôraznil Cabadaj.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Terchová #hudobný festival #folklórny festival #folklór
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku