Vyberte sa ku karloveským fontánam. Za umením

13.08.2020 07:00
k fontanam
K fontánam sa pôjde v auguste za Ferom Királym, Jonášom Gruskom, Jozefom Luptákom a Borisom Lenkom. Autor:

Karloveská knižnica sa rozhodla v druhej polovici augusta osviežiť čitateľov a návštevníkov podujatiami mimo jej priestorov, no nepôjde sa ďaleko. Koncerty a umenie sa budú diať na troch okolitých fontánach.

Fontány sú súčasťou verejného priestoru a v lete poskytujú útočisko pred rozpáleným mestským asfaltom. Kedysi boli využívané na osvieženie, ľudia sa pri nich stretávali, randili a oddychovali. Tromi podujatiami chce vedenie Karloveskej knižnice túto „fontánovú tradíciu“ oživiť, no najmä rozhýbať lokálnu kultúru.

Sériu pop-up udalostí pri fontánach odštartuje 20. augusta inovatívny hudobník, klavirista a algo-music entuziasta Fero Király. Hornú terasu Jurigovho námestia naplní kódom algorytmickej kompozície.

Jonáš Gruska je tiež nadšený pre zvuk. Fieldrecordista (zberač zvukov), umelec a zakladateľ vydavateľsva LOM vytvorí svoju site specific zvukovú udalosť na obľúbenej fontáne Rodina pri Molecovej, prezývanej tiež Hríbiky.

Pop-up koncert violončelistu Jozefa Luptáka a akordeonistu Borisa Lenka uzavrie sériu troch udalostí pri troch karloveských fontánach. Ich rôznorodý program, eklektický prístup k nástrojom a kompozíciám bude znieť v okolí Technickej fontány na rohu Novackého a Adámiho ulice.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jozef Lupták #Jonáš Gruska #Fero Király #Boris Lenko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku