Mesto Bratislava podporí šesť kultúrnych podujatí sumou 110 000 eur

25.09.2020 07:00
biela noc
Biela noc tento rok nebude ako ju poznáme, no samostatné objekty a výstavy sa budú priebežne objavovať vo verejnom priestore hlavného mesta a v galériách. Autor: ,

Mesto Bratislava podporí ďalšie športové, vzdelávacie a kultúrne podujatia. Prerozdelenie dotácií vo štvrtok schválili bratislavskí mestskí poslanci.

Medzi šesť kultúrnych podujatí prerozdelí mesto celkovo 110.000 eur. Zastupiteľstvo zároveň schválilo podporu aj pre Bratislavský knižný festival (BRaK) i pre modifikovaný festival Biela noc.

Z kultúrnych podujatí získa dotáciu 20.000 eur projekt Bratislava v pohybe medzinárodný festival súčasného tanca, dotácia 15.000 eur smeruje na NEXT 2020: medzinárodný festival súčasnej hudby 21. ročník. Rovnakou sumou bude podporený Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2020. Konvergencie medzinárodný festival komornej hudby získa dotáciu 25.000 eur, projekt [fjúžn] 15 Spoznaj svet, ktorý máme doma bude podporený sumou 10.000 eur a Viva Musica! festival 2020 sumou 25.000 eur.

Poslanci na návrh mestskej poslankyne a starostky bratislavského Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej zároveň podporili po 10.000 eur podujatie BRaK, ktoré v rámci žiadosti o dotáciu bolo riadne hodnotené a nezískalo podporu len z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov a festival Biela noc.

Tomuto festivalu pôvodne navrhovali dotáciu 20.000 eur, avšak jeho organizátori po septembrovom sprísnení protiepidemických opatrení v Bratislavskom kraji oznámili, že sa podujatie neuskutoční. V stredu (23. 9.) organizátori informovali, že sa predsa len rozhodli zrealizovať niekoľko projektov. „Pôjde o samostatné objekty a výstavy, ktoré sa budú priebežne objavovať vo verejnom priestore a galériách,“ spresnili.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Viva Musica #Konvergencie #BRak #Biela noc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku