Michalský jarmok láka zažiť jarmočnú atmosféru v Martine

27.09.2020 07:00
Martin, jarmok
Jubilejný Michalský jarmok v Martine ponúkne tradičné radovánky. Autor:

Jarmočnú atmosféru môžu zažiť návštevníci Múzea slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine na tridsiatom ročníku Michalského jarmoku už dnes.

Predstaví sa množstvo remeselníkov, ľudových výrobcov a predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty, šperky, hračky a mnoho iného.

Z bohatej trhovej ponuky sa môžu návštevníci nechať zlákať na medovníky, skalické trdelníky, včelie produkty, poradia im bylinkári a korenári v sprievode ľudovej hudby Podhradská muzika.

Atmosféru spestrí o 15. h vystúpenie ansámblu Carpathian-ethno jazz project: Hudba Rómov v Turci. Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Návštevníkov bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr s tradičným predstavením Herkules alebo Dobytie pekla o 11. a 14. h. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu principála Ivana Gontka.

Návštevníci si môžu vyskúšať dobové hry ako chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky. Predávať, kupovať a zjednávať sa bude na burze kníh a starožitností. O 13.30 h sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna.

Podujatie sa uskutoční v zmysle protiepidemických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. Maximálny počet návštevníkov je obmedzený.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#jarmok #Múzeum slovenskej dediny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku