Festival Remember November pripomína výročie Nežnej revolúcie už dnes

Nadácia Milana Šimečku si dnes pripomína výročie Nežnej revolúcie so školami. Pri tejto príležitosti organizuje festival Remember November, ktorý sa tento rok uskutoční v on-line priestore.

16.11.2020 12:23
nadacia milana simec  ku Foto:
Nadácia Milana Šimečku vznikla aj na základe odkazu novembra 1989 a dnes si ho pripomína festivalom.
debata (2)

Piaty ročník festivalu ukazuje, ako sa dajú udalosti nedávnych dejín preniesť do školských lavíc a zároveň, aké miesto v tomto procese má neformálne vzdelávanie a vedecký výskum. Počas celodenného programu sa uskutočnia workshopy so stredoškolákmi zapojenými do projektu Študenti a študentky po stopách totality, či učiteľmi, ktorí o témach spojených s obdobím komunizmu v strednej Európe učia. Pripravená je aj ukážková hodina Dejiny ako laboratórium, ktorá sa zameriava na bádateľský prístup pri vyučovaní dejepisu.

Pre verejnosť je podvečer pripravená séria rozhovorov. O svojich skúsenostiach s učením o období vlády Komunistickej strany na Slovensku budú rozprávať učitelia Ján a Jana Andrisovci. Pripravená je aj prehliadka študentských filmov. Festival uzavrie rozhovor s Jurajom Šedivým o uchovávaní pamäti, všedných aj nevšedných hrdinoch dejín a pamäťovom portáli PamMap, ktorý sprístupňuje množstvo historických prameňov širokej verejnosti.

Nadácia Milana Šimečku vznikla aj na základe odkazu novembra 1989. K našim koreňom sa chce preto symbolicky vracať pravidelne práve v období osláv Dňa boja za slobodu a demokraciu a viesť k tomu aj mladú generáciu, ktorá si na základe toho môže urobiť na predošlý režim a novembrové udalosti vlastný názor. Zároveň nadácia ponúka vyučujúcim možnosti, ako študentov v témach totality vzdelávať a posúvať im relevantné zdroje informácii.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nadácia Milana Šimečku
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy