Srbský festival Exit v júli bude, organizátori sú optimistickí

Organizátori 20. ročníka srbského festivalu EXIT sú optimistickí a chcú upokojiť fanúšikov, ktorí majú obavy po zrušení festivalu v Glastonbury.

07.02.2021 14:00
EXIT festival 1 Foto:
EXIT festival bol založený v roku 2000 v University Park ako študentské hnutie pre boj za mier a slobodu na Balkáne a v Srbsku.
debata

Prípravy prebiehajú podľa plánu a svetové hviezdy ako David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz b2b Four Tet, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Solomon, Paul Van Dyk, Boris Brejcha, Metronomy, Sepultura a mnoho ďalších uvidíme 8. – 11. júla v ikonickej Petrovaradínskej pevnosti.

Dôvodom k optimizmu je rýchlosť vakcinácie v Srbsku. To je v súčasnej dobe tretie v Európe a siedmou krajinou na svete v úrovni zaočkovania obyvateľstva. Podľa plánu bude každý mesiac zaočkovaných milión obyvateľov (približne 15 % populácie) a vďaka tomu na jar je možné očakávať výrazné utlmenie aktivity vírusu a návrat k normálnemu životu uvoľnením obmedzujúcich opatrení.

„Zostávame optimistickí ohľadne konania výročného EXIT festivalu v roku 2021. Bezpečnosť všetkých návštevníkov, umelcov aj zamestnancov je samozrejme našou prioritou a minuloročný projekt Life Stream nám ukázal, že je možné zorganizovať podujatie so zdravotnými a bezpečnostnými opatreniami na najvyššej úrovni,“ povedal Dušan Kovačević, zakladateľ festivalu EXIT.

„Vzhľadom k tomu, čím sme si minulý rok prešli, sa očakávanie tohtoročného festivalu dá porovnať snáď len s explóziou pozitívnej energie na prvom medzinárodnom Exite v roku 2001. Ten sa konal po desaťročí izolácie a konfliktov na Balkáne v 90. rokoch minulého storočí. Práve uvoľnenie obrovskej potláčanej energie pred 20-timi rokmi vyústilo do zorganizovania Exit festivalu a prinieslo mu reputáciu festivalu s najzaujímavejšou atmosférou a životnými výkonmi vystupujúcich hviezd.“

Minulý rok patril EXIT festival k niekoľkých akciám, ktoré mali vďaka projektu Life Stream živé publikum, a v spolupráci so Svetovým potravinovým programom OSN sa podarilo zorganizovať celkom bezpečné podujatie aj počas pandémie.

EXIT festival bol založený v roku 2000 v University Park ako študentské hnutie pre boj za mier a slobodu, či už v Srbsku, tak na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete a do miesta jeho konania – mesta Novi Sad – priniesol v rokoch 2013 a 2017 cenu za najlepší európsky festival. EXIT sa koná v jednej z najväčších stredovekých pevností v Európe.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Next #David Guetta #Paul van Dyk #Metronomy