Festival Jazz Divas predstaví ženské hviezdy slovenského džezu

Fanúšikova džezu v Piešťanoch sa môžu tešiť na predĺžený víkend 20. a 21. augusta, keď sa v kúpeľnom meste uskutoční prvý ženský džezový festival na Slovensku Jazz Divas. Predstavia sa stálice slovenskej džezovej scény i zahraničné speváčky.

16.08.2021 17:00
ARCHÍV SR HUDOBNÝ KALENDÁR 12.4. Foto: ,
Vrámci festivalu Jazz Divas vystúpi aj Adriena Bartošová & Band.
debata

Sprievodným podujatím festivalu bude spevácky workshop Jany Koubkovej Nestyďte se nestydět. Informovala o tom Miroslava Dlhá z organizátorského Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Piešťany.

V prvý deň festivalu na terase klubu LaMusica vystúpi najskôr Adriena Bartošová & Band v zložení Juraj Griglák- kontrabas, Boris Lenko – akordeón, Pavol Bereza – gitara, Jakub Valíček – bicie a po nej sú na programe Jana Koubková a Ondřej Kabrna.

Druhý festivalový deň sa bude odohrávať na pódiu prírodného kina. Začne sa o 18. h vystúpením Young Generation, kde sa predstavia dve pätnásťročné speváčky a klaviristky Claudia Kováčová a Leandra Vinterová. Na pódiu ich podporia Ľubomír Gašpar na kontrabase a Marek Rašman na bicích, nasledovať bude koncert formácie Iveta Lišková a Samuel Bánovec, ktorí majú v repertoári piesne Gabriely Hermélyovej.

Džezový večer ponúkne ďalej koncertné vystúpenia Lucie Lužinskej, La Jany Dekánkovej, Silvie Josifoskej, Mirky Kolštromovej a saxofonistky Lenky Molčányiovej s Gabriel Jonáš triom v zložení Gabriel Jonáš – klavír, Juraj Kalász – kontrabas, Jakub Valíček – bicie. Pozvanie predstaviť sa piešťanskému publiku prijala aj kubánska interpretka Elsa Valle s Nothing but Swing Triom v zložení Klaudius Kováč- klavír, Róbert Ragan – kontrabas a Peter Solárik – bicie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Piešťany #džez