Na festivale Frequency vystúpia Placebo a Magnetic Man

Na 12. ročníku rakúskeho festivalu Frequency, ktorý sa bude konať 16. až 18. augusta v St. Pöltene, sa predstaví britská formácia Placebo. Na tlačovej konferencii vo viedenskom klube Flex o tom v stredu informoval hlavný organizátor podujatia Harry Jenner.

26.01.2012 09:00
Placebo Foto:
Placebo
debata

Placebo v súčasnosti tvoria: Brian Molko (spev, gitara, klávesy), Stefan Olsdal (gitara, basgitara, klávesy) a Steve Forrest (bicie nástroje). Skupina má na konte šesť štúdiových nahrávok, siedmy album by chceli nahrať v roku 2012. Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Pure Morning, Every You Every Me, Slave to the Wage, Special K, The Bitter End, This Picture, Song to Say Goodbye alebo For What It's Worth.

Návštevníci letného festivalu sa môžu tešiť aj na dubstepovú skupinu Magnetic Man, ktorú tvoria producenti a dídžeji Benga, Skream a Artwork. Kým Placebo vystúpia v rámci denného programu v Day Parku, Magnetic Man sa ukážu v neďalekom Night Parku. Na Frequency sa v auguste predvedú aj nemecké kapely Beatsteaks, Sportfreunde Stiller, MIA., Tocotronic, Frittenbude alebo Kettcar.

Z Anglicka na podujatie prídu Saint Etienne a z domácich rakúskych interpretov odohrá koncert Parov Stelar. V tanečnom Night Parku sa k slovu dostane napríklad aj dubstepový producent Flux Pavilion, dubstepovo-rocková formácia Modestep z Londýna, ďalej Benga, Andy C & MC GQ, Moguai, Breakage, John B, Zombie Nation či britská skupina Foreign Beggars, ktorá vlani v lete zahrala na bratislavskom Uprisingu.

Kompletný line up organizátori predstavia do konca mája. Permanentka na Frequency festival stojí v predpredaji v sieti Eventim 136 eur. VIP vstupenka sa dá kúpiť za 220,50 eura. Denná kapacita areálu bude aj tento rok 45-tisíc ľudí. Novinkou by mala byť zóna s divadlami a výtvarníkmi. Mimochodom, St. Pölten je od Bratislavy vzdialený 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom.

debata chyba