Festival HoryZonty láka do kina na filmy Barabáša či Hatiara

Tridsaťpäť filmov z 11 krajín sveta prinesie 16. ročník festivalu dobrodružných filmov HoryZonty 2021. Diváci si ich budú môcť pozrieť osobne od 11. do 13. novembra v Posádkovom klube v Trenčíne a na internete od 19. do 21. novembra.

10.11.2021 17:00
76dfeee3-7a6e-11eb-a9d9-9e966f951e90 Foto:
Festival premietne aj film Everest - Najťažšia cesta Pavla Barabáša, ktorý získal nespočet filmových ocenení.
debata

Ako informovala riaditeľka festivalu Mária Dutková, medzi filmami nebudú chýbať ani diela slovenských tvorcov Pavla Barabáša, Rasťa Hatiara a Viliama Bendíka. Na svoje si prídu cestovatelia, turisti, horolezci, vodáci, cyklisti, milovníci adrenalínu a akcie, no bude príležitosť aj na zamyslenie a vychutnanie si krásnych záberov.

„Novinkou festivalu je zmena v hlasovaní o Cenu divákov – návštevníci môžu vyberať svojho favorita spomedzi všetkých festivalových filmov, nielen neprofesionálnych. Ostatné ceny, ktoré udelí odborná porota v rámci súťaže, si podelia len neprofesionálni filmári,“ pripomenula Dutková.

Ako dodala, hosťami festivalu budú horolezec a horský vodca z Chaty pri Zelenom plese Tomáš Petrík, ktorý zastúpi už dávnejšie avizovaného hosťa Róberta Gálfyho. Ten festival nakoniec nebude môcť navštíviť, no sám verí, že sa to podarí o rok. S účasťou ďalších plánovaných hostí – fotografa, cestovateľa a vodáka Martina Fševeda Žilku, kameramana Rasťa Hatiara i horolezcov Vladimíra Kaza Lineka a Mariána Šajnohu organizátori zatiaľ rátajú.

Zmeny sa pre pandémiu dotknú sprievodných podujatí. Z technických príčin nebude Beh o pohár HoryZontov, no súťažné podujatia, ktoré nevyžadujú spoločný štart, ako pumptrackové preteky v Zátoke pokoja a Nosičov sen na Farských schodoch, sa pravdepodobne uskutočnia.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HoryZonty