Predlžovanie vstupeniek i zrušenie príspevkov bude platiť i v roku 2022

Platnosť vstupeniek na podujatia, ktoré sa z dôvodu protipandemických opatrení nebudú môcť v roku 2022 uskutočniť, budú môcť organizátori predĺžiť až do konca roka 2023. Alternatívou môže byť poukážka alebo vrátenie peňazí. Vyplýva to z legislatívnych zmien zákonov v pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Novela platí od 1. januára.

03.01.2022 17:00
milanová Foto: ,
Novelou zákona sa majú vytvoriť podmienky na zmiernenie následkov pandémie. Oznámil to rezort ministerky kultúry Natálie Milanovej.
debata

„Novelou sa majú vytvoriť podmienky na zmiernenie následkov pandémie, ktorá môže opäť obmedziť možnosť konania verejných kultúrnych podujatí,“ pripomenul rezort kultúry. Predĺžia sa tiež opatrenia, ktoré boli prijaté v súvislosti s predchádzajúcimi vlnami pandémie.

Na rok 2022 sa prijatím zmien predlžuje aj lehota, počas ktorej sa ruší povinné odovzdávanie príspevkov do umeleckých fondov, odvod však naďalej možno odvádzať dobrovoľne.

milanová Čítajte viac Kultúrny semafor je vypnutý a kultúra opäť stojí na červenej

Novelizáciou sa zároveň ustanovuje oprávnenie usporiadateľa verejného kultúrneho podujatia odoprieť určitým osobám vstup na verejné kultúrne podujatie alebo účasť na verejnom kultúrnom podujatí. Môže ísť napríklad o osobu, ktorá nepreukáže svoju totožnosť, ak je vstupenka vystavená na konkrétne meno osoby, alebo osobe, ktorá nespĺňa podmienku veku určenú pre dané podujatie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ministerstvo kultúry #Natália Milanová #pandémia a kultúra