Lovestream festival ohlasuje ďalšie hviezdy, prídu Lost Frequencies a Zoe Wees

Po ohlásených megahviezdach Red Hot Chili Peppers a Dua Lipa pribúdajú do zostavy nového Lovestream Festivalu ďalšie mená. Sobota 11. júna na štadióne v Bratislave bude patriť najhranejším interpretom súčasnosti. Fanúšikovia sa môžu tešiť na jedinečnú zostavu večera Dua Lipa, Lost Frequencies a Zoe Wees.

10.02.2022 06:00
zoe-wees-golden-wings-grungecake-thumbnail Foto:
Nemecká speváčka a skladateľka Zoe Wees.
debata

Pod značkou Lost Frequencies sa ukrýva 28-ročný belgický dídžej a producent Felix De Laet, známy svojimi deephousovými hitmi. V roku 2014 úspech začala skladba Are You With Me, ktorá obsadila prvé miesto v 18 krajinách sveta a vďaka ktorej sa stal Felix prvým belgickým umelcom, ktorý dosiahol číslo 1 vo Veľkej Británii. O rok neskôr nasledoval hit Reality a dnes je jeho aktuálny singel Where Are You Now jednou z najhranejších skladieb súčasnosti.

Sobotňajší program festivalu doplní hviezda hudobných platforiem, 19-ročná nemecká speváčka a skladateľka Zoe Wees. Už v detstve jej bola diagnostikovaná určitá forma epilepsie a tá bola, paradoxne, príčinou jej hudobnej kariéry, pretože z choroby sa rozhodla jednoducho sa vyspievať. Prespievala rôzne svetové hity, prešla si niekoľkými speváckymi súťažami, aby sa dostavil úspech, ktorý jej pomáha.

Začala som písať piesne, keď som mala osem, pretože to bol najlepší spôsob, ako všetkým ukázať, ako sa cítim. Milujem temné piesne, milujem hlboké piesne – moje piesne boli vždy o démonoch alebo hlasoch v tvojej hlave. Hudba bola mojím denníkom a stále ním je, hovorí speváčka. Jej surový, silný debutový singel z minulého roka Control konfrontuje emocionálne jazvy, ktoré zanechala jej choroba. Intímna, liečivá balada sa stala okamžite jednou z najpopulárnejších a najstreamovanejších na svete s počtom viac ako 400 miliónov streamov. A samotná speváčka s vlastným nezameniteľným humorom o nej hovorí: Je to moja najlepšia prvá skladba, akú som mohla kedy vydať.

Podobne vykročil aj jej druhý singel o ženskej spolupatričnosti a solidarite pod názvom Girls Like Us, ktorý už dnes má viac ako 50 miliónov streamov a čísla každým mesiacom rastú.

Na pódiu zo seba vydávam všetko, som to 100-percentne ja, vždy a rada vyjadrujem svoje emócie hlasom, dodáva zatiaľ najmladšia účinkujúca na Lovestream festivale.

Festival prináša Silvi Production, uskutoční sa 10., 11. a 12. júna.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Red Hot Chili Peppers #Dua Lipa #Lovestream