Exit festival v Srbsku láka na mená ako Nick Cave, Calvin Harris či Sepultura

Hudobný festival sa tohto roku bude konať 7. – 10. júla v stredovekej Petrovaradínskej pevnosti srbského mesta Novy Sad.

20.02.2022 10:00
debata
Upútavka na srbský Exit festival.

EXIT festival pridáva do programu 30 mien všetkých žánrov. Na srbský festival pricestuje v júli aj Calvin Harris, James Arthur, Spultura, Joel Corry, ZHU, Honey Dijon, Maceo Plex, a mnoho ďalších.

EXIT dáva priestor aj nastupujúcim kapelám na čele s Molchat Doma, She Past Away či Blind Channel. Spolu s už zverejnenými menami ako Nick Cave a Boris Brejcha tvoria zaujímavý multižánrový festivalový line-up, ktorý čoskoro doplnia ďalšie mená.

Popri Nickovi Caveovi je ďalším headlinerom jeden z najúspešnejších DJ – Calvin Harris. Tento producent, DJ a skladateľ je lídrom modernej tanečnej hudby a počas svojej kariéry ovládol takmer všetky rebríčky.

Calvin Harris - Summer

Získal veľké množstvo hudobných ocenení a nominácií vrátanie cien MTV a Grammy. Spolupracoval s megahviezdami ako Frank Ocean, Pharrell Williams, Rihanna, The Weeknd, Travis Scott atď. Jeho skladby či videoklipy si fanúšikovia prostredníctvom streamovacích služieb vypočuli už viac ako 35 miliárdkrát a toto číslo stále rastie.

Medzi veľké lákadlá festivalu patrí aj koncert Jamesa Arthura, britského speváka hitu Impossible. Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť aj aktuálnu DJ špičku – hviezdu hitparád, Angličana Jaxa Jonesa, amerického producenta s čínskymi koreňmi ZHU, newyorskú DJku a producentku Honey Dijon, kubánsko-amerického DJ a producenta Maceo Plexa či house music a fitness hviezdu Joela Corryho.

Grape Čítajte viac Grape a dalšie podujatia už na piešťanskom letisku nebudú

Fanúšikovia tvrdších žánrov sa môžu tešiť na Sepulturu či na grindcorovú legendu Napalm Death. EXIT festival pridáva do svojho programu viac ako 30 mien, za pozornosť stoja aj ďalšie pódiá. Na nich sa predstaví napríklad aj dark-wave duo She Past Away, eklektická ruská hip-hopová formácia Moscow Death Brigade alebo bývalý člen punkových Ramones – Marky Ramone.

Novo oznámená mená (v abecednom poradí): Acraze, Anfisa Letyago, Anna b2b Sama Abdulhadi, Blind Channel, Brina Knauss, Bury Tomorrow, Calvin Harris, Denis Sulta, Discharge, Djaikovski, Honey Dijon, incantation, James Arthur, Jax Jones, Joel Corry, Maceo plex, Marky Ramone, Masked Wolf, Mathame, Molchat Doma, Monolink, Moscow death brigade, Napalm Death, Nervosa, Reinier Zonneveld (live), Satori, Sepultura, She past away, Shouse, Tankard, ZHU.

EXIT festival, jeden z najlepších európskych festivalov, patrí medzi pár festivalov, ktoré sa konali aj počas minulého leta. A aj toto leto sa fanúšikovia môžu tešiť na štyri dni plné hudby a parties.

Nick Cave na festival EXIT Fest Čítajte viac Prvým headlinerom EXITu 2022 je Nick Cave & The Bad Seeds

Festival sa uskutoční od 7. do 10. júla, vystúpi viac ako 1000 umelcov na vyše 40 pódiách a koncertných zónach. V predaji sú nielen permanentky, ale aj jednodňové vstupenky.

Exit festival patrí medzi najlepšie európske festivaly, jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania – unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehu Dunaja v meste Nový Sad, 90 km od srbského hlavného mesta Belehrad.

Sepultura Foto: Exit festival
Sepultura Sepultura

EXIT je držiteľom cien European Festival Awards v kategórii Best Major Festival 2014 a 2017 a mnohých ďalších ocenení. Dvadsiaty ročník štvordňového festivalu EXIT 2021 sa zapísal do histórie ako prvý veľký festival v Európe, ktorý sa konal v dobe poznamenanej pandémiou covidu. Denne prešlo bránami festivalu viac než 40-tisíc milovníkov hudby z viac ako 70 štátov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #hudobný festival #koncerty #Exit Festival