Poznáte skupinu Rare Americans? V lete zahrajú na festivale v Bratislave

Nový hudobný Lovestream festival v Bratislave ohlasuje ďalšieho účinkujúceho v sobotňajšom programe 11. júna, kde okrem iných vystúpia aj Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a hlavne Dua Lipa. A práve do tejto sobotňajšej zostavy pribúda ďalšie meno, tentoraz indie-rocková partička z kanadského Vancouveru s raritným názvom Rare Americans.

05.04.2022 14:00
277754224 156170586851770 2970224492685360969 n Foto:
Kapelu Rare Americans založili James a Jared Priestnerovci pred pár rokmi na dovolenke v Karibiku.
debata

Rare Americans je kapela, ktorá svojimi chytľavými textami láka od svojho založenia pred štyrmi rokmi stále viac fanúšikov, toto leto vyráža prvýkrát na európske turné. Ich videoklipy sú animované a už dnes majú vyše 150 miliónov pozretí.

Kapelu založili James a Jared Priestnerovci pred pár rokmi na dovolenke v Karibiku, kde James viac-menej zo žartu navrhol bratovi, aby spolu napísali nejaké pesničky. Jared súhlasil a dokonca navrhol, nech urobia rovno celý album a práve tak vznikol prvý eponymný album Rare Americans.

Jared s kapelou nevystupuje a podieľa sa na úspechu síce iba ako spoluautor, ale čo je na tejto americko-kanadskej kapele najzaujímavejšie, že v nej hrajú na gitary aj dvaja Slováci ako repa – Ľubo Ivan a Ján Čajka. Skupinu ‚ojedinelých Američanov‘ dopĺňa bubeník Duran Ritz a práve v tejto zostave už majú za sebou slušnú fanúšikovskú základňu, na konte tri albumy a niekoľko singlov. Najznámejším z nich je skladba Brittle Bones Nicky s takmer 65 miliónmi zhliadnutí na Youtube a cenou Juno 2020 v kategórii Producent roka.

no name Čítajte viac Red Hot Chili Peppers, Inekafe, Horkýže Slíže a No Name na jednom pódiu

Ostatný tretí album s jednoduchým označením 3 vznikal počas lockdownu a je doplnený o osem vzájomne súvisiacich animovaných videoklipov, ktoré stavajú na farebnom a animovanom vesmíre plnom postáv a príbehov s názvom Crooked City.

Ich príbehy si nájdu fanúšikov medzi každým, kto sa ocitol niekedy na dne a potreboval povzbudiť. James Priestner hovorí: „Snažíme sa inšpirovať a posilniť našich fanúšikov, sme nezávislá kapela, trochu smoliari a myslíme si, že veľa našich fanúšikov sa cíti presne tak isto.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lovestream