Koho si na Lovestream festivale nenecháte ujsť?

Nový hudobný festival v Bratislave, ktorý otvorí brány už dnes (v piatok) o 12. h, ohlásil najatraktívnejší line-up, aký kedy mohol slovenský hudobný fanúšik na jednom mieste vidieť.

10.06.2022 11:30
Lucie, Koller, Kodym Foto: ,
Lineup festivalu Lovestream je rozmanitý, vystúpi aj obľúbená česká skupina Lucie.
debata

Na Národnom futbalovom štadióne sa od 10. do 12. júna predstavia domáce a české hviezdy a špičkoví zahraniční interpreti na čele so slávnymi Red Hot Chili Peppers, ktorí festival svojim vystúpením ukončia. Informovala o tom PR manažérka festivalu Andrea Turčina.

Lovestream ponúkne tri samostatné hudobné dni, každý so začiatkom od 12. h. Prvý, piatkový deň festivalu 10. júna je venovaný slovenskej a českej hudobnej scéne, vystúpia skupiny Čechomor, Heľenine oči, Kryštof, Lucie a IMT Smile.

Dua Lipa Čítajte viac LOVESTREAM Festival sa začína už zajtra. Príde Dua Lipa aj Red Hot Chili Peppers

V letnú sobotu 11. júna sa na štadióne v Bratislave predstavia Adam Pavlovčin, Rare Americans, Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a najhranejšia hviezda súčasnosti Dua Lipa.

Tretí deň 12. júna tohto najväčšieho hudobného podujatia na Slovensku budú hrať Dany Moment, Inekafe, Horkýže Slíže, No Name, Rival Sons, Calum Scott. Záver festivalu bude patriť štvorici Anthony, Flea, Chad a John, teda legendárnym Red Hot Chili Peppers, ktorí využili obdobie pandémie naplno a venovali sa tvorbe nového 12. štúdiového albumu Unlimited Love, ktorý vyšiel 1. apríla. Slovensko tak bude medzi prvými krajinami na svete, ktoré budú počuť naživo okrem hitov aj niektoré čerstvé novinky. Na štadióne v Bratislave zahrajú v tradičnom zložení s navrátilcom do kapely gitaristom Johnom Frusciantem.

„Prvý deň nášho nového festivalu sme sa rozhodli venovať slovenskej a českej hudobnej scéne a keďže ide o festival na našom najväčšom futbalovom štadióne, tak tomu sme prispôsobili aj samotný výber skupín. Verím, že fanúšikovia ocenia multižánrovosť nášho nového festivalu a prvotriednu kvalitu headlinerov, akými sú Dua Lipa a legenda Red Hot Chili Peppers,“ uviedla organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Red Hot Chili Peppers #Lucie #Dua Lipa #Lovestream