Trnavská brána privíta folkloristov zo Slovenska i zo sveta

Medzinárodný folklórny festival Trnavská brána ponúkne od 19. do 21. augusta program na viacerých miestach v Trnave. Program 21. ročníka festivalu sa uskutoční v amfiteátri, na Hlavnej ulici, radnici a na nádvorí.

27.07.2022 08:00
Trnavska brana festival foto Trnavska brana Foto:
Folklórny festival Trmnavská brána sa otvorí 19. augusta. Snímka z predchádzajúceho 20. ročníka.
debata

„Na návštevníkov podujatia čakajú vystúpenia folklórnych súborov, krojované sprievody, tanečné divadlo, ako aj prezentácia ľudovoumeleckých výrobkov. Slávnostné otvorenie festivalu bude v piatok 19. augusta o 19.00 h v amfiteátri s programom pod názvom Otvárajte sa, trnafské brány. Divákom sa predstavia detské folklórne súbory Trnavček a Drienka, univerzitný folklórny súbor Trnafčan a Trnafská cimbalovka,“ uviedlo mesto.

Jánošíkove dni Čítajte aj Jánošíkove dni: Keď hrajú Terchovci, tak až do rána!

V sobotu 20. augusta o 10.00 h sa začína na Hlavnej ulici trh ľudovoumeleckých výrobkov i krojovaný sprievod mestom. O 15.00 h štartuje program pod názvom Kdo prinde, ten bude, v ktorom sa predstavia okrem folklórnych súborov a skupín aj folklórna škola spevu a tanca. Na radnici sa začne od 15.00 h program hier pre malé i veľké deti, tvorivé dielne, divadielko a folklórna škôlka. Na nádvorí budú od 13.00 do 19.00 h predvádzať svoje umenie remeselníci zo Slovenska a Česka.

Sobotný program v amfiteátri zabezpečia o 19.00 h zahraničné súbory a od 20.30 h folklórne súbory Gymnik a Kopaničiar. V nedeľu 21. augusta o 17.00 h vystúpia v amfiteátri Spevule ze Skalice a ľudová hudba Kamarádzi ze Záhorá. Vstup na podujatie je voľný.

debata chyba
Viac na túto tému: #folklór #Trmavská brána
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy