Trenčianske Bohuslavice ožijú festivalom Žákovic Open. Zahrá Hex, Horkýže Slíže a zaznejú aj skladby Mira Žbirku

Malebné prostredie Bošáckej doliny v Trenčianskych Bohuslaviciach od 28. do 29. júla opäť rozozvučia kapely slovenskej hudobnej scény. Festival sa uskutoční dvadsiatytretíkrát.

28.07.2023 14:00
HEX royal oak Robert Viglasky Foto:
Na Žákovic Open vystúpi aj obľúbená kapela HEX.
debata

Návštevníci sa môžu tešiť prvýkrát na dlho očakávanú kapelu Horkýže Slíže, no silný line up zahŕňa aj Ultrazvuk so Zuzanou Mikulcovou, Hex, Para, Tornado Lue, CPT. Slice, Družina, Vampiros Legendarios, CHIKI LIKI TU-A, Puding pani Elvisovej, Žena z lesoparku, Joseph Steinecker, Random Choice, Braňo DJ, či Pokyman + DJ Simple Sample.

Špeciálny program doplní výnimočný niekoľkohodinový set skladieb Mekyho Žbirku s názvom Meky naveky, ktorý bude púšťať na vinylových platniach jeho dlhoročný manažér Rado Mešša.

„Je to pre nás kamarátsky festival v nádhernom prostredí Bošáckej doliny s výhľadom na Javorinu, kde sa stretávajú muzikanti úplne bežne s návštevníkmi. Robím to ako srdcovú záležitosť spolu s rodinou Žákovicovou, s Mariánom a Katkou a s veľa ďalšími dobrými ľuďmi či už priamo z Bohuslavíc, alebo z môjho okolia. Hoci máme za sebou aj ťažšie chvíle, ľudia a naši partneri nás vždy podržali a my tento festival robíme s láskou už po 23tí krát. Nesmierne nás to baví a hlavne keď vidíme spokojných a šťastných ľudí okolo seba, je to pre nás tá najväčšia odmena. Nádherné prostredie, krásni a prajní návštevníci, výborné jedlo a nápoje, to všetko je festival Žákovic open. Kto ešte nebol, toho veľmi srdečne pozývam.“ dodáva spoluorganizátor festivalu Tomáš YXO Dohňanský

23. ročník festivalu ponúka novinku v programe s názvom Rozhovory na hojdačke s Kristínou Tormovou, počas ktorých budú prebiehať zaujímavé debaty na aktuálne témy týkajúce sa životného prostredia, ako napr. príbeh o zelených strechách s Branislavom Siklienkom, o úcte k pôde s Michalom Roháčom, debaty o medveďoch so Soňou Kopčokovou, ale aj rozhovor s YXOM a Vladom Králikom o festivale a spolupráci s PD Bošáca.

Tomaš klus Čítajte viac Cibula Fest: Klusa a Mirai nosili na rukách, pri Haberovi pristála podprsenka

Rodinný festival Žákovic Open nezabúda ani na detských divákov, pre ktorých bude pripravený sobotný program s obľúbeným Notovým Dannym.

Tak ako po minulé roky, návštevníci budú mať k dispozícii bezplatnú stanovú dedinku a parkovisko. K dispozícii je aj stanová dedinka Extra, ktorá sa nachádza priamo v areáli a ponúka rôzne benefity.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Žákovic Open