Festival Lodenica má 25 rokov, prinesie tri dni hudby na dvoch pódiách

Obľúbený festival Lodenica zverejňuje ďalších účinkujúcich. V areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom 31. augusta až 2. septembra vystúpia okrem legendy Jaromíra Nohavicu skupiny Čechomor, Kamelot, Desmod aj populárni Mirai.

30.07.2023 11:39
Jaromir Nohavica Foto:
Hosťom 25. ročníka festivalu Lodenica bude aj Jaromír Nohavica.
debata
Legendárni Poutníci.
Kamelot je jediná kapela, ktorá účinkovala na...
+4Zoskupenie Slniečko.
Na 25-te výročie pripravili organizátori „Memorial legiend Lodenice alebo spomienku na kamarátov”, ktorou chcú vzdať hold nielen interpretom, ale aj divákom a všetkým, čo mali niečo spoločné s festivalom. Festival Lodenica potrvá tento rok tri dni a bude mať dve pódia. Hlavné pódium Lodenica 25, na ktorom budú vystupovať interpreti, ktorí festival Lodenica pred rokmi štartovali.
Kamelot je jediná kapela, ktorá účinkovala na všetkých ročníkoch Lodenice
Skupina Kamelot. Foto: festival Lodenica
Kamelot Skupina Kamelot.

„Štvrtok 31. augusta bude klasicky nostalgický. Spomenieme si na legendu Michala Tučného, ktorý na Lodenici nebol, pretože jeho životná dráha sa skončila skôr. Ale poznali sme sa ešte z čias jeho plodného života a iste by bol jedným z veľkých predstaviteľov festivalu. Veď všetci si dodnes spievame jeho piesne. Jedna z najstarších formácii Belasí Igora Pavelicu a Poutníci s už legendárnou Panenkou tiež nesmú chýbať. Po prvýkrát bude už vo štvrtok Kamelot s Romanom Horkým. Všetci si zaspievame Zachraňte koně, Čas rozchodů a mnohé ďalšie. Kamelot je jediná kapela, ktorá účinkovala na všetkých ročníkoch Lodenice,“ vysvetľuje dramaturg festivalu František Grebeči.

Čechomor spieva a hrá Mamko nedávej mě

Vo štvrtok na fanúšikov čaká spomienkový blok nazvaný “Memorial legiend Lodenice, alebo spomienka na kamarátov”. „S Petrom Luhom sme postavili kapelu, ktorá zahrá a zaspieva piesne Petra Dulu, Milana Duffka, Wabiho Rivolu, Wabiho Daňka, Františka Nadvěda a mnohých ďalších. Tých, ktorí s nami tvorili Lodenicu, ale už na nás budú pozerať z muzikantského neba. No nebudeme len spomínať, ale na záver štvrtkového večera ponúkneme niečo nové a mladé, čo môže byť budúcnosťou Lodenice. Najpopulárnejšia česká skupina Mirai s ich unplugged programom,“ hovorí František Grebeči.

Poutníci a ich legendárna Panenka.

Piatok 1. septembra štartuje program o 15. hodine. Na hlavnom pódiu vystúpia veľké mená Čechomor, Fleret, Vojtěch Nedvěd, Hrdza či Bukasový masív. Večer zakončí akustický koncert obľúbenej kapely Desmod. Druhé pódium nesie názov Komorná scéna.

Cechomor a Kandracovci 2 - foto Rado Vnencak Čítajte viac Viete, čo je Kandráčomor? Dva v jednom: dva samostatné koncerty a jeden spoločný

„Komorná alebo alternatívna scéna Lodenice bude na pódiu pri jazere. Na nej sa predstavia nielen nádeje, ale aj tí vyzretí, starší či mladší predstavitelia veľkých, malých alebo klubových scén. Od Eda Klenu cez Rolničky, Števa Šantu, Petra Janku, Petra Luhu a nezabudnuteľného Futurelove Sibandu, Ivana Čeredejeva, Žambošov a ďalších,“ uvádza František Grebeči.

Veronika Rabada Čítajte viac ROZHOVOR Veronika Rabada spieva vo vianočných rozprávkach aj vo filme Piargy. Jej piesne rozprávajú príbehy

V sobotu sa program začína o 15. hodine a na fanúšikov sa teší ostravský folkový spevák, textár, skladateľ a gitarista Jaromír Nohavica, prvá dáma českej country scény Věra Martinová, skupina Taxmeni, domáce Slniečko či speváčka Veronika Rabada.

Veronika Rabada Čítajte viac VIDEO Pôsobivú pieseň Piargy k novému filmu zložila a naspievala Veronika Rabada

Okrem hudby čakajú na návštevníkov Lodenice aj scénky detskej farmy Humanita Bertrama Betaka s ich krásnymi koníkmi, ktorí tiež patria medzi hviezdy festivalu. Nebudú chýbať atrakcie pre deti, kolotoče, jazdy na koňoch a gastro zóna.

Hosťom festivalu bude aj populárrna kapela Mirai

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lodenica