Martin Huba s Kontrabasom bude hviezdou Luhačovíc

V posledný augustový deň, vo štvrtok 31. 8., sa v Luhačoviciach začnú každoročné Dni slovenskej kultúry, ktoré potrvajú až do soboty 2. septembra vrátane. Bude to už 11. ročník, ktorý usporadúvajú Kúpele Luhačovice. Tentoraz sa budú knať pod záštitou slovenskej chargé d'affaires Sone Budayovej a českého veľvyslanca na Slovensku, pána Rudolfa Jindráka.

22.08.2023 10:00
kontrabas, Martin Huba Foto:
Smutno-smiešny príbeh obyčajného priemerného kontrabasistu, ktorý bilancuje svoj život, sa v rukách Martina Hubu mení na strhujúce divadlo.
debata

V programe sa predstaví folklórny súbor Slovácký krúžek a Skaličané v Bratislave, multižánrová kapela Huncúti, herec Martin Huba v divadelnom prestavení Kontrabas a tiež bábkoherci s tradičným bábkovým divadlom „Marionety a bábky na kolonáde“.

kontrabas Čítajte viac Kontrabas Martina Hubu má čistý tón

Podrobný program

Štvrtok 31. 8.

15.00 h Slovácký krúžek a Skaličané v Bratislave

Kde: Lázeňské námestie

Kolonádový koncert folklórneho súboru, pri zrode ktorého stál okrem iného s Luhačovicami spojený MUDr. Pavel Blaho a ktorého richtárom bol v 40. rokoch 20. storočia architekt Dušan Jurkovič. V programe zloženom z piesní a tancov zo Slovácka a Skalice vystúpi aj mužský zbor Kunovice.

Piatok 1. 9.

14.00 h Luhačovice a odkaz Dušana Jurkoviča

Komentovaná prechádzka po luhačovických stopách slovenského architekta Dušana Jurkoviča.

19.30 h Kontrabas/Štúdio L + S

Kde: Lázeňské divadlo

Príbeh kontrabasistu, ktorý nikdy nebude udávať tón v orchestri. Ako väčšina z nás. Spoločne s ním prežijete večer plný napätia, pochybností, humoru a veľkých zvratov. Na chvíľu nás pustí do najtajnejších zákutí ľudskej duše, na chvíľu zatajíme dych, aby sme vzápätí s úľavou vydýchli a možno sa aj pousmiali. Ak nemáte s kým prísť do divadla nevadí, príďte hoci sami! Kontrabasista bude hrať jedine pre vás!

Martin Huba prežil s Kontrabasom 25 rokov a starne spolu so svojou postavou. V pôvodnej predlohe – divadelnej prvotine nemeckého spisovateľa a dramatika Patricka Süskinda (ktorého neskôr preslávil román Parfum – príbeh vraha) je kontrabasista tridsiatnik. Martin Huba mal v čase, keď sa inscenácia rodila, 45 rokov a jeho kontrabasista ani rokmi nestráca šarm.

Hrá: Martin Huba

Spievajú: Dominika Mičíková, Veronika Bilová

Sobota 2. 9.

15.00 h Marionety a bábky na kolonáde alebo Popoludnie s tradičným Bábkovým divadlom

Kde: Kolonáda

Popoludňajší program s predstavením slovenských a českých bábkových divadiel pre deti a dospelých. Účinkujú: Teatro Pimprle – Isabela Ultramarine, Teatro Carnevalo – Gašparko a zázračná skrinka, Juraj Hamar a Jaroslav Blecha – Bábky sa predstavujú

19.30 h Huncúti

Kde: Lázeňské divadlo

Populárna multižánrová slovenská kapela s ľudovými koreňmi, pestrým hudobným i žánrovým repertoárom a skvelými spevákmi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Luhačovice #Kúpele Luhačovice #Dni slovenskej kultúry