Už túto sobotu sa po prvýkrát v histórii uskutoční Helfest

Nový multižánrový hudobný festival Helfest sa uskutoční 2. septembra na letnom kúpalisku Delňa v Prešove. Kapela Heľenine oči pre návštevníkov pripravila bohatý, nielen hudobný program.

01.09.2023 14:00
Heľenine oči Foto:
Kapela Heľenine oči.
debata

Brány prešovskej Delne sa pre návštevníkov Helfestu otvoria už hodinu po pravom poludní a zábava potrvá až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa. Diváci si užijú desiatky hudobných vystúpení.

Špeciálnu show ponúkne kapela Heľenine oči, zahrajú i Zdob si zdub z Moldavska, americko-česká legenda N.O.H.A, ale aj chalani z Horkýže slíže. Rumunské zastúpenie bude v podaní Dirty Shirt & Transylvinian Folkcore Orchestra. Slovenské reggae zahrajú Medial Banana, tvrdšiu muziku ponúknu Slobodná Európa a Bijouterrier. Predstavia sa aj BDHS, Malalata, Saprophyte, Ultrazvuk či Zverina.

Na tanečnú nôtu zahrajú DJ Rado Mešša či Michal Frank. Na prešovskom kúpalisku sa v prvú septembrovú sobotu predstaví poľská kapela Tabu, ale aj domáce kapely Pekelné kone, Kráter Kartel, Akustika a mnoho ďalších. Zaznejú aj vlastné projekty členov HO – Momentum & LowEtone a projekt gitaristu Jakuba Tirča – Iions.

Hovorené slovo bude znieť z JOJKA Story Stage, kde sa o zábavné chvíľky postará relácia z dielne TV JOJ – Inkognito v podaní Vlada Voštinára, Michala Hudáka, Mariána Čekovského, Juraja „Šoka“ Tabačka a Tomáša Hudáka. Pri tomto pódiu budú prebiehať autogramiády účinkujúcich a hercov zo seriálov TV JOJ.

Humorom nadviaže dvojica podcasterov Lužifčák, podcast Otca ti naháňam alebo Moja muzika. Po skončení hudobných častí programov bude zábava pokračovať na „afterkách“, a to na Bad Taste Party, kde budú znieť len tie “najhoršie hity”. Žiť to bude aj na 3×it Party pod taktovkou domácej DJ legendy Petra Migaša, návštevníci si však prídu na svoje aj Back2love DJ set, Radio Grooves CS Party či 263 Party.

Organizátor festivalu pre návštevníkov okrem skvelého programu nachystal aj zábavné zóny, gastro a občerstvenie. „V celom areáli bude možné platiť len náramkom od NFCtron. Začíname skromne, preto tento rok nemáme stanové mestečko. Areál otvárame o 13:00. Máme pripravených 6 stageov. Každé z pódií je mierne dramaturgicky odlišné. Začíname hrať o 14:30,“ približuje líder kapely Heľenine Oči – Martin Mihalčín.

Zaujímavosťou je, že už pri vstupe do areálu budú ľudí baviť DJ-i. Festival potrvá až do skorého nedeľného rána, pričom sa brány Delne zatvoria o 4:00.

Festival sa bude konať za každého počasia. Pričom bude z bezpečnostných dôvodov a aj z dôvodov ohľaduplnosti zakázané vnášať do areálu dáždniky.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Helfest