Swing, rock'n'roll, jazz, country, folk: Kremnické hudobné leto ponúkne päť koncertov

Koncerty známych interpretov aj hudobných zoskupení ponúkne tohtoročné Kremnické hudobné leto. Počas piatich letných koncertov v rôznych častiach historického mesta si budú môcť milovníci hudby vychutnať swing, rock'n'roll, jazz, country, folk a ďalšie hudobné štýly.

08.07.2024 07:00
Kremnica Foto: ,
Zlaté mesto Kremnica láka množstvom zachovaných kultúrnych a technických pamiatok.
debata (1)

Ako informovalo Mesto Kremnica, ktoré hudobné leto aj v spolupráci s Kultúrnym a informačným centrom a miestnymi podnikateľmi pripravilo, koncerty odznejú v miestnych kaviarňach aj na Pešej zóne.

„Na prvom koncerte 18. júla o 19.00 h sa môžete tešiť na vynikajúceho hudobníka Martina Geišberga. Jeho hudobnú tvorbu sprevádza jedinečná poetika, oslovujúca všetky generácie,“ uviedla samospráva.

Prvý augustový deň sa na Pešej zóne predstaví kapela Banda Americano, ktorá hrá jive, swing & rock'n'roll. Štyria muzikanti a ich live show vovedie návštevníkov do atmosféry hudobného odkazu Ameriky 50. rokov. Ďalší koncert na Pešej zóne, ktorý sa bude konať 8. augusta o 19.00 h, bude patriť kapele PaciPacifik a ich programu v štýle country, trampskej hudby a folku.

„Na predposlednom koncerte 15. augusta vystúpi talentovaná hudobníčka Julie Nox & Band,“ doplnili organizátori s tým, že na poslednom koncerte Kremnického hudobného leta vystúpia mladí hudobníci, ktorí hrajú jazz. Kapela s názvom Štipka soli sa predstaví 28. augusta o 19.00 h.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Kremnica