James Franco nakrúti adaptáciu knihy The Garden Of Last Days

Americký herec James Franco, ktorý sa v ostatnej dobe intenzívne venuje aj réžii, nakrúti adaptáciu knihy The Garden of Last Days spisovateľa Andreho Dubusa III. Zároveň si v nej sám zahrá. O scenár sa postará Hanna Weg. Garden of Last Days je príbehom troch problémových ľudí, ktorých osudy sa pretnú v istú septembrovú noc na Floride. Jednou z postáv je striptérka April, ktorá musela zobrať svoju trojročnú dcéru do práce. Tam stretne mladého teroristu, ktorý nemá žiaden problém s peniazmi a nevie odolať pokušeniam v striptízovom klube. Prišiel sa doň zabaviť ešte predtým, ako unesie jedno z lietadiel, ktoré 11. septembra 2001 vrazili do budovy Svetového obchodného centra. Ďalšieho opitého, nahnevaného a osamelého muža v ten deň z klubu vyhodia, pričom odíde aj s Aprilinou dcérou.

30.04.2013 12:00
James Franco Foto:
James Franco nakrúti adaptáciu knihy The Garden Of Last Days.
debata

Franco začne s nakrúcaním 8. júla v New Yorku, kam zamieri hneď po tom, ako dokončí prácu na snímke Good People, v ktorej si zahrajú aj Kate Hudson a Omar Sy. Pôjde o druhú sfilmovanú knihu Dubusa III, adaptácie sa dočkal aj titul House of Sand and Fog (1999). V snímke, ktorú uviedli do kín v roku 2003, si zahrali Jennifer Connelly a Ben Kingsley.

Tridsaťpäťročný James Franco sa celosvetovo preslávil úlohou Harryho Osborna vo filmoch o Spider-Manovi a zahral si napríklad aj v snímkach Milk (2008), Pineapple Express (2008), 127 hodín (2010), Jedz, modli sa, miluj (2010), Zrodenie planéty opíc (2011), Princ a pruďas (2011), Spring Breakers (2012) či Cesta do krajiny Oz (2013). Za herecký výkon v dráme 127 hodín ho nominovali na Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA či Satellite Award. V roku 2002 získal Zlatý glóbus za stvárnenie titulnej úlohy v biografickom televíznom filme James Dean (2001). Je známy svojím workoholizmom a všestrannosťou – okrem herectva a réžie sa venuje aj učeniu, produkovaniu, písaniu beletrie i scenárov či maľovaniu.

debata chyba