Erotická dráma Nymfomanka Larsa Von Triera bude mať premiéru v decembri

Erotická dráma Nymfomanka dánskeho režiséra Larsa von Triera vstúpi do kín 25. decembra. Informovali o tom producenti snímky. Slávnostnú premiéru bude mať film začiatkom decembra v Kodani.

18.05.2013 15:00
Nymphomaniac Charlotte Gainsbourg Foto:
Nový film Larsa Von Triera bude príbehom päťdesiatničky nymfomanky. Diváci si budú môcť vybrať z jemnejšej aj drsnej verzie.
debata (1)

„December je dobrý mesiac. Navyše, čo sa môže na Vianoce hodiť viac ako takýto film?,“ zavtipkoval Peter Aalbaek Jensen z produkčnej spoločnosti Zentropa. Podľa neho von Trier nedávno začal strihať druhú časť snímky. Hlavnú úlohu v Nymfomanke stvárni Charlotte Gainsbourgová, po ktorej boku sa predstavia Stellan Skarsgard, Shia LaBeouf, Uma Thurmanová, Willem Dafoe, Udo Kier, Jamie Bell, Connie Nielsen, Stacy Martinová alebo Christian Slater.

Gaisbourgová si zahrá päťdesiatničku menom Joe, ktorá sa sama považuje za nymfomanku. Jedného dňa ju nájde zmlátenú na ulici starý mládenec Seligman (Skarsgard), ktorý ju vezme k sebe domov a postará sa o ňu. Joe mu následne vyrozpráva svoje celoživotné sexuálne zážitky. Dvojdielna snímka bude mať hardcore a softcore verziu. Dlho sa špekulovalo o tom, ako hviezdni herci zvládnu množstvo explicitných erotických scén, pričom Shia LaBeouf vyvolal rozruch tvrdením, že všetok sex bude skutočný. To však popreli producenti, ktorí vyhlásili, že sa bude nakrúcať s pomocou dablérov a vizuálnych efektov. LaBeouf tiež uviedol, že celé herecké obsadenie je pripravené na akékoľvek požiadavky kontroverzného Larsa von Triera. „Čokoľvek bude chcieť. Bude to divoký film,“ zhrnul.

Lars von Trier je držiteľom francúzskeho Cézara a šiestich ocenení z filmového festivalu v Cannes. Bol nominovaný na Oscara i Zlatý Glóbus. K jeho najvýznamnejším dielam patria snímky Europa (19991), Prelomiť vlny (1996), Tanečnica v tme (2000) či Dogville (2003). Jeho najnovším počinom je Melancholia (2011), ktorú v roku 2011 prezentoval aj v Cannes, odkiaľ ho pre kontroverzné výroky o Adolfovi Hitlerovi vykázali. Aj napriek tomu získala predstaviteľka hlavnej úlohy Kirsten Dunstová ocenenie pre najlepšiu herečku.

1 debata chyba