Anketa OTO 2005 štartuje

29.11.2005 14:00

Od začiatku decembra do 20. januára bude mať verejnosť opäť možnosť poslať hlasy svojim obľúbencom z televíznej obrazovky i programom. Do 6. ročníka sa zapojili všetky slovenské televízie - STV, TV Markíza, TV JOJ a TA 3. Až na jednu výnimku zostávajú kategórie diváckej ankety nezmenené.

V tomto roku organizátori vylúčili kategóriu Moderátor detských a mládežníckych programov. „Detské programy ako také totiž z obrazovky zmizli. Sú len mládežnícko-publicistické produkcie,“ hovorí Jana Prágerová, riaditeľka agentúry APA, ktorá je organizátorom ankety. Slávnostný galaprogram odvysiela 8. februára Slovenská televízia na Jednotke.

„Radi by sme nadviazali na minulý ročník, ktorý bol výnimočný tak z hľadiska dramaturgie, ako aj výroby a účinkujúcich. Bol skvostný,“ uviedol v pon­delok na tlačovej konferencii generálny riaditeľ STV Richard Rybníček, podľa ktorého sa na tento projekt plánuje vyčleniť okolo 5 miliónov korún.

Diváci budú môcť prostredníctvom kupónov uverejnených v printových médiách a na internete hlasovať za svojho najobľúbenejšieho Moderátora/-ku spravodajských programov, publicistických programov, športových programov, zábavných programov, speváčku, speváka, herečku, herca a program roka. Aj v tomto roku udelí týždenník Eurotelevízia, ktorý je vyhlasovateľom ankety, odbornú novinársku cenu a nebude samozrejme chýbať ani uvedenie do Siene slávy jednej z významných osobností. Vyhlásený bude aj Absolútny OTO a túto sošku dostane ten víťaz, ktorý dostane najväčší počet hlasov.

Počas piatich rokov rokov získala najviac sošiek OTO herečka Zdena Studenková, ktorá vyhrala všetky ročníky v kategórii herečka a dva razy si odniesla aj cenu Absolútny OTO. Ďalšou rekordérkou je Soňa Müllerová, ktorá v roku 2002 dostala doteraz najväčší počet hlasov – takmer 40 tisíc. Úspešným je aj spevák Miro Žbirka, ktorý vyhral kategóriu spevák už 4 krát. Iba raz ho na tomto poste vystriedal Jožo Ráž. Čo sa týka programov, z úspechu sa doteraz tešili Dereš, Milionár, Je to možné?, Uragán a Slovensko hľadá SuperStar.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk