Ružový panter - pozrite si ho úplne zadarmo!

Americký film Ružový panter uvidia slovenskí diváci v kinách už od stredy 22. marca. V dobrodružnej komédii v réžii Shawna Levyho sa v hlavnej úlohe predstaví Steve Martin, hviezdnu zostavu dopĺňa Kevin Kline, Beyoncé Knowles a Jean Reno.

20.03.2006 19:03
Ružový panter Foto:
Hlavné úlohy v bláznivej komédii Ružový panter stvárnil Steve Martin (v strede), Jean Reno a Beyoncé Knowlesová.
debata

Obávaného inšpektora Jacquesa Clouseaua stvárni Steve Martin, ktorý bude musieť vyriešiť zatiaľ najzložitejší prípad svojej kariéry. Zápletka vznikne, keď francúzske futbalové mužstvo vedené trénerom Yvesom Gluantom porazí reprezentáciu Číny. V priebehu osláv na počesť ich víťazstva s fanúšikmi a v sprievode svojej krásnej milenky Yvesa zasiahne šípka napustená jedom. Následne vznikne medzi ľuďmi panika a zmizne mu vzácny diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter.

Trénerovu milenku a popovú hviezdu Xaniu si zahrá speváčka Beyoncé Knowles. Vražda sa dostane do centra pozornosti a vyšetrovaním je poverený hlavný inšpektor Dreyfus, ktorého stvárni Kevin Kline. Vyšetrovateľ sa snaží získať prestíž a uznanie v podobe vyznamenania, na zisk ktorého bol už šesťkrát nominovaný, no nikdy ho nezískal. Aby predišiel akémukoľvek zlyhaniu, ktoré by mu mohlo poškodiť, vyšetrovaním poverí inšpektora Clouseaua. Ten vyšetruje v spolupráci so svojím pomocníkom Gilbertom Pontonom.

Dvojica používa inovatívne vyšetrovacie metódy, a postupne, aj keď obchvatom napredujú. Najzmätenejšiemu detektívovi na svete sa tak aj v tomto prípade podarí uspieť. Stopy ich najskôr vodia po Paríži, no napokon sa dostanú až do New Yorku. Práve tam zúži Clouseau svoj okruh podozrivých na štvoricu: Xania, odmietnutá futbalová hviezda, zámožný majiteľ kasína a koketná PR agentka.

Nakoniec musí Clouseau s pomocou Pontona a svojej oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár páchateľa a zároveň zabrániť Dreyfusovi, aby si prisvojil jeho úspech. Ružový panter vznikol v roku 1963, kedy do kín uviedli pôvodný film Blakea Edwardsa Ružový panter s Davidom Nivenom a Petrom Sellersom v hlavnej úlohe.

Autormi scenáru sú Len Blum a Steve Martin, hudbu k filmu zložil Christophe Beck. Režisér Levy a Steve Martin vedia, že pôvodné Edwardove filmy sú absolútna klasika a snaha na ne nadviazať sa môže rovnať samovražde. „Nesnažíme sa s nimi súťažiť, alebo ich prekonať,“ povedal Levy a dodal, že obidvaja cítia k Ružovému panterovi veľký rešpekt, ale zároveň sa ho snažia podať vlastným spôsobom.

Film si návštevníci kín budú môcť pozrieť zadarmo vďaka reklamnej kampani pri zmene názvu spoločnosti Slovak Telecom na T-Com. Lístky na snímku si záujemcovia môžu vyzdvihnúť od 20. do 26. marca v pokladniach niektorého zo 72 kín v 71 slovenských mestách. Jedna osoba môže pritom prevziať maximálne štyri lístky.

debata chyba