Budúcnosť seriálov patrí internetu. Potvrdili to nominácie na Emmy

Na prestížne americké televízne ceny Emmy sú tento rok po prvý raz nominované seriály, ktoré sa vysielajú výlučne prostredníctvom internetu.

20.07.2013 10:00
emmy house of cards Foto:
Kevin Spacey v House of Cards..
debata

Seriál House of Cards (Dom z kariet) je na ocenenie nominovaný dokonca hneď v deviatich kategóriách. Zabojuje napríklad aj o cenu pre najlepšieho mužského hereckého predstaviteľa v hlavnej úlohe, ktorú tak má šancu získať oscarový Kevin Spacey.

Seriál House of Cards diváka zavedie do zákulisia vrcholovej politiky Spojených štátov. V centre pozornosti stojí Frank Underwood, vodca demokratov v Snemovni reprezentantov, ktorý snuje pomstu voči tým, ktorí ho nečestne vyradili z boja o kreslo štátneho tajomníka. Okrem Spaceyho si v napínavej sérii zahrali aj Robin Wright, Kate Mara či Michael Kelly.

Seriál voľne založený na staršej rovnomennej minisérii britskej BBC začali vysielať 1.¤februára tohto roku prostredníctvom internetového kanála Netflix a okamžite sa stal diváckym hitom. V súčasnosti už jeho tvorcovia pracujú na druhej sérii, ktorá nadviaže na 13 dosiaľ odvysielaných epizód.

Pre Netflix, ktorý doteraz svojím predplatiteľom ponúkal len seriály a filmy, ktoré už odvysielala niektorá bežná televízia, pritom ide o vôbec prvý projekt z vlastnej produkcie. Na Emmy sú však nominované aj dva seriály zo stajne Netflixu. Seriál Arrested Development, ktorého sa Netflix ujal po tom, čo ho v roku 2006 dala k ľadu materská televízia Fox, a Hemlock Grove, hororová séria s Famke Janssen v hlavnej úlohe.

Ako prví zástupcovia internetových seriálov uspejú na udeľovaní cien Emmy, sa ukáže 22. septembra.

debata chyba