Židia nechcú od Studenkovej ospravedlnenie

02.10.2006 00:04

Herečka Zdena Studenková prirovnala rozhodovanie v zábavnej šou k posielaniu detí do plynu v koncentračných táboroch, židovská obec však od nej žiadať ospravedlnenie nebude. Studenkovej ušiel výrok o Sofiinej voľbe, keď ako porotkyňa šou Hviezdy na ľade TV JOJ musela vyradiť jedného zo súťažiacich.

Prirovnanie síce nebolo najšťastnejšie, ale pri spontánnych reakciách sa podobné veci stávajú, povedal Peter Salner z bratislavskej židovskej obce. „Nevidím dôvody na to, aby sa tomu venovala pozornosť. Bolo by možno vhodné, aby sa k tomu pani Studenková ešte vyjadrila, ale nejaké ospravedlnenie žiadať nebudeme,“ povedal Salner.

Studenková pri svojom prirovnaní narážala na známu knihu a film Sofiina voľba, v ktorom sa matka musela rozhodnúť, ktoré zo svojich dvoch detí pošle do koncentračného tábora. V táboroch smrti počas 2. svetovej vojny otrávili nacisti plynom milióny Židov.

Hranice etiky neprekročil výrok ani podľa hovorcu televízie Joj Ľudovíta Tótha. „Zákon tým určite porušený nebol a ostatné je na zvážení divákov,“ reagoval Tóth. Herečka a porotkyňa zábavnej šou Hviezdy na ľade Zdena Studenková svoj výrok povedala po tom, čo porota musela v piatok zo súťaže vyradiť jedného z dvoch korčuliarov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku