Hilmerová ide od krvavej grófky k právnikom

Filmov sa síce na Slovensku veľa nenakrúca, ale herečka Monika Hilmerová sa na nedostatok práce sťažovať nemôže. Okrem filmových projektov, ktoré by sa mali objaviť v kinách v roku 2007, sa stane aj hlavnou hviezdou seriálu na obrazovke TV Nova.

03.01.2007 00:21
debata

„Ide o seriál z právnického prostredia a hrám tam hlavnú ženskú úlohu,“ prezrádza Monika, ktorá by sa mala pustiť do nakrúcania už v týchto dňoch. Koncom minulého roka tiež stihla dokončiť film Rozhovor s nepriateľom v réžii Patrika Lančariča. „Veľmi sa naň teším. Myslím si, že to bude veľmi zaujímavá snímka. Ak všetko vyjde, mala by byť uvedená na filmovom festivale v Berlíne,“ hovorí Hilmerová.

Plavovlasú herečku Radošinského naivbného divadla budú mať diváci možnosť vidieť vo filme Juraja Jakubiska Bathory. Hoci je to film pod taktovkou slovenského režiséra a z veľkej časti sa tvoril práve v našej vlasti, herci sa museli učiť svoje úlohy v cudzom jazyku. „Hrám svoju postavu v angličtine tak ako všetci ostatní. Film bude mať pravdepodobne svetovú premiéru vo Veľkej Británii, ale diváci ho čoskoro po nej uvidia aj u nás doma,“ robí si Monika malú reklamu už vopred.

V súvislosti s filmom o Alžbete Báthoryovej sa v posledných mesiacoch objavili aj rôzne články o tom, že režisér Juraj Jakubisko a jeho spoločnosť dlhuje obrovské sumy a nedokázal zaplatiť ani hercom. Ako je na tom Monika? „Veľmi nerada hovorím o takýchto veciach a už vôbec nie o konkrétnych sumách. Ale rozhodne môžem povedať sama za seba, že v tomto smere som nemala žiaden problém.“

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy