Hilmerová odmietala seriály, dnes točí o dušu

Herečka Monika Hilmerová doteraz odmietala hrať v seriáloch. Všetko sa zmenilo až pri postave advokátky Emy, ktorú stvárňuje v novom českom seriáli Světla pasáže. Jednu z hlavných úloh v seriáli, ktorý označujú ako českú Ally McBealovú, prijala nielen preto, že sa kedysi chcela stať právničkou.

12.03.2007 01:58
debata

„Jeden čas som inklinovala k tomu, že by som išla študovať právo,“ prezradila Hilmerová, ktorá študovala okrem herectva aj andragogiku, teda vzdelávanie dospelých. Nakoniec sa však rozhodla inak, pretože podľa nej zákony nie vždy hrajú v prospech tých, ktorí si to zaslúžia. „Na to by som nemala žalúdok,“ povedala Hilmerová, ktorú českí diváci vidia každú stredu ako spolumajiteľku advokátskej kancelárie.

„Táto postava je mi blízka, snaží sa bojovať len za spravodlivé veci, obhajovať dobrých ľudí,“ tvrdí Hilmerová. V seriáli sa zaoberá rodinným právom, no rieši aj rozpad vlastného manželstva. Postava Emy sa jej páči aj preto, že sa citovo angažuje do svojich prípadov, snaží sa napríklad pomôcť týranej žene v podaní Michaely Kuklovej.

Hilmerovú už od šestnástich rokov hrala v populárnom Radošinskom naivnom divadle a potom v Slovenskom národnom divadle. V seriáli ju však diváci vidia po prvý raz. „Tri seriály v Česku som odmietla, lebo som chcela točiť iba filmy,“ povedala herečka, ktorá pred kamerou stála už ako desaťročná. Pre Světla pasáže rozhodla aj preto, že je vraj snímaný skôr takou filmovou technológiou.

„Nie je to robené podľa hesla čím rýchlejšie, tým lepšie, tak ako je dnes moderné robiť dabing a seriál. Nenatočíme jeden diel za dva dni,“ povedala Hilmerová. Pochvaľuje si aj prácu s režisérom Jaromírom Polišenským, ktorý tiež seriál nakrúca prvýkrát.

V hlavných úlohách českých seriálov sa v poslednom čase objavujú viaceré slovenské herečky. Alena Antalová je populárna vďaka Poisťovni šťastia, Daniela Šinkorová „kraľuje“ v Ordinaci v růžové zahradě, Anna Šišková so Zuzanou Norisovou v Letisku, v Ulici hrá Michaela Badinková. Pôvodné domáce seriály by sa však tento rok mali vrátiť aj na slovenské obrazovky, kde sa na ich veľký divácky úspech na rozdiel od Česka ešte len čaká.

Moniku Hilmerovú, ktorá má na konte dvadsiatku filmov a inscenácii, však v Česku čaká aj nová filmová rola. Získala totiž hlavnú úlohu v pripravovanom filme Suplent režiséra Martina Křejčího, kde bude hrať s Ivanom Trojanom a Martinom Hubom. Na Slovensku sa práve premieta nový slovenský film Rozhovor s nepriateľom, ktorý nakrúcala pred rokom podobne ako Bathory Juraja Jakubiska.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy