Magálová je hlavná hrdinka komédie Líbáš jako Bůh

Režisérka Marie Poledňáková, ktorá ma na svojom konte českú komédiu storočia - snímku S tebou mě baví svět, ale aj podstatne menej vydarenú komédiu Ako sa krotia krokodíly, začala nakrúcať ďalší film. Ide o snímku podľa vlastného scenára, ktorá dostala názov Líbáš jako Bůh.

18.02.2008 13:30
Kamila Magálová Foto:
Slovenská herečka Kamila Magálová sa objaví v titulnej úlohe nového českého filmu režisérky Marie Poledňákovej Líbáš jako Bůh.
debata

V hlavných úlohách projektu, ktorý bude mať premiéru vo februári 2009, sa predstavia známe tváre staršej hereckej generácie Jiří Bartoška, Eva Holubová či Oldřich Kaiser. Hlavnú hrdinku, okolo ktorej sa točí dej celej snímky, však stvárnila Slovenka – populárna herečka Kamila Magálová.

Jej postava je stredoškolská profesorka, ktorá rieši prekérne situácie doma aj v práci, kde žije s bývalým manželom, úspešným spisovateľom (Bartoška). Jej život oživuje ovdovelá sestra, syn aj zamilovaná babička, ale predovšetkým vzťah s lekárom záchrannej služby.

„Muž medzi dvoma ženami a žena medzi dvoma mužmi – to sú motory komédie poháňané sebailúziami, snami, ktorým podliehajú zamilovaní, nemilovaní aj žiarliví,“ opísala vzletne dej hovorkyňa filmového štábu Uljana Donátová. Inšpiráciu vraj Poledňáková našla vo svojom okolí. „Do scenára sa otlačili moje vlastné zážitky, príbehy priateľov, kamarátov a dokonca aj situácie, ktorých tvorcom je môj malý vnuk,“ prezradila režisérka. Kameramanom filmu je je Martin Duba, hudbu napíše Petr Malásek. V ďalších úlohách sa predstaví napríklad Nela Boudová, Roman Vojtek či Martha Issová.

Poledňáková okrem spomenutej komédie storočia S tebou mě baví svět nakrútila aj úspešné snímky Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy