Tlučková a Sládečková sú späť - vracajú sa ako Priateľky

Do seriálového boja slovenských televízií vstupujú Priateľky. Nový sitcom s podtitulom Rozvedené (takmer) bez záväzkov začína od budúceho týždňa vysielať televízia Markíza - vždy vo štvrtok. Do hlavných úloh obsadili tvorcovia Martu Sládečkovú a Zuzanu Tlučkovú.

06.03.2008 02:15
Zuzana Tlučková (vľavo) a Marta Sládečková Foto:
Zuzana Tlučková (vľavo) a Marta Sládečková si spoločne zahrajú v seriáli Priateľky.
debata

„Zatiaľ máme nakrútené prvé tri časti. S výrobou ďalších pokračujeme a seriál plánujeme vysielať minimálne do začiatku leta,“ povedala Ľudmila Ráceková z TV Markíza s tým, že diváci si takýto formát po úspechu seriálových titulov žiadali. Reprízu sitcomu Susedia, kde hrajú aj dve z hlavných postáv Priateliek, zatiaľ Markíza z vysielania neplánuje stiahnuť.

Autorom námetu, scenára a režisérom polhodinového sitcomu je Stanislav Gurka. „Ako každý muž si všímam aj správanie žien a myslím si, že z toho pramení dosť námetov. Dokonca niektoré komické situácie vznikajú spontánne aj počas nakrúcania. A ja sa nebránim použiť ich na spestrenie deja,“ hovorí Gurka. Zároveň priznáva, že sa trochu obával ísť do nového seriálu s dvoma výraznými predstaviteľkami seriálu Susedia. „Po takom úspešnom seriáli je to vždy riziko. Teraz však ide o iný námet a so Zuzanou Tlučkovou a Martou Sládečkovou sa veľmi dobre spolupracuje. Na Slovensku nie je veľa komičiek, ktoré nemajú problém žartovať na vlastnú adresu či žien ako takých,“ dodal.

Námetom sitcomu je život dvoch susediek, ktoré sú už takmer rok rozvedené. Ich dospelé deti sa rozbehli do sveta. Denise (Marta Sládečková) a Kamile (Zuzana Tlučková) sa núkajú šance zobrať osud do vlastných rúk a začať nový život. Denne riešia problémy s novými nápadníkmi, diétami a módou. Pre Denisu je jediným záväzkom vnučka Vanessa a pre Kamilu babička Mária – hrá ju Mária Kráľovičová, ktorá jej pomohla postaviť sa po rozvode na vlastné nohy. Ale za cenu, že sa k nej nasťahovala. Žiť s excentrickou babičkou, ktorá chytila druhý dych, nie je jednoduché. „Pani Kráľovičová zapadla výborne do kolektívu a na pľaci je s ňou neuveriteľná zábava. Keď budem mať toľko rokov čo ona, chcem mať taký zmysel  pre humor a takú vitalitu. Je výborná,“ poznamenal Gurka.

V seriáli si zahrá aj niekoľko mužov, ktorí zasahujú do osudu hlavných hrdiniek: Pavol Topolský, Viktor Horján, Štefan Kožka či Miro Noga. Výrobné náklady na nový sitcom televízia neprezrádza. „Bol vyčlenený štandardný rozpočet na hranú televíznu tvorbu, ktorý sa nelíši od rozpočtu v ostatných televíziách,“ dodala Ráceková.

Priateľky alebo Rozvedené (takmer) bez záväzkov

  • začiatok vysielania: 13. marca o 20 h, potom každý štvrtok
  • hrajú: Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Mária Kráľovičová, Vanessa Šarközyová
  • scenár, námet a réžia: Stanislav Gurka

Seriálový boom sa nekončí
Markíza a Joj uviedli na svoje obrazovky niekoľko seriálových titulov. Verejnoprávna STV zatiaľ váha. Prvá séria Ordinácie v ružovej záhrade dosiahla priemernú sledovanosť 781-tisíc divákov, tretiu sériu Susedov si na Markíze pozrelo vyše 1,2 milióna divákov. Televízia JOJ prišla najskôr s „mafiánskym“ sitcomom Mafstory a od februára nasadila denný seriál Panelák. Jeho pilotnú časť si pozrelo 650-tisíc divákov, momentálne sa priemerná sledovanosť pohybuje okolo 400-tisíc. A sitcomový boom na Slovensku pokračuje. Markíza chystá Priateľky, ale rozbehla už aj prípravy novej šou s prvkami sitkomu pod názvom Normálna rodinka s Petrom Marcinom, Evou Pavlíkovou a Jurajom Hrčkom. Na obrazovkách sa má objaviť ešte tento mesiac.

debata chyba